ISKRENA LEGENDA

Ardian Kozniku ovako je vidio veliku pobjedu Hrvatske protiv Kosova

07.10.2016 u 11:30

Legendarni nogometaš Ardian Kozniku, bivši hrvatski reprezentativac koji je rodom s Kosova, nije propustio priliku da s prijateljima uživo pogleda kvalifikacijsku utakmicu u albanskom Skadru između Kosova i Hrvatske. Za tportal.hr podijelio je svoje dojmove s povijesne utakmice za mladu državu kao što je Kosovo

Iako je nogometna reprezentacija Kosova sa 6:0 teško stradala od Hrvatske, Kozniku, koji se nakon završetka igračke karijere posvetio trenerskom poslu, iz Tirane je za tportal.hr mirnim glasom analizirao viđeno.

'Hrvatska je zasluženo pobijedila jer se od prve minute vidjelo da ja puno kvalitetnija momčad. Nakon dugo vremena proradio je Mario Mandžukić, meni osobno jako drag igrač kojeg jednostavno – obožavam! Zabio je već u prvom poluvremenu hat-trick i tada je bilo jasno da je gotovo. Ne sjećam se kada je Hrvatska zadnji puta odigrala ovako dobro u gostima i ne pamtim kada je iskoristila praktički sve svoje šanse. Ukupno gledajući to je bila fer i korektna utakmica, a atmosfera na stadionu fantastična', kazao je Kozniku dodavši:

'Hrvatska je već u šestoj minuti dala gol nakon čega je Kosovo imalo dvije dobre šanse, ali je nije iskoristilo. Ubrzo nakon toga Mandžo je zabio za 2:0 i vidjelo se da je gotovo jer su u tim trenucima Hrvati sjajno kontrolirali loptu. Iako nije bilo Modrića i Rakitića, moram reći kako je Hrvatska pokazala kvalitetu jer su igrači koji su uskočili odigrali fenomenalno i što je najvažnije shvatili su utakmicu jako ozbiljno.'

Za kraj je Kozniku nekoliko riječi kazao o reprezentaciji Kosova i pogledu prema sljedećoj utakmici.

'Svi igrači Kosova bili su optimisti prije utakmice, ali nakon ovih 6:0 neće im biti lako da vrate. Na koncu je ipak pobijedio – nogomet! Što se momčadi tiče, svi igrači moraju shvatiti kako moraju naporno raditi i nakon dobre selekcije i filtriranja igrača bit će sve bolji. Za koji dan ovu mladu i neiskusnu momčad čeka teška utakmica kod Ukrajine, a nakon toga imat će dovoljno vremena za sljedeći ciklus u studenome.'