la liga

Ante Budimir pogotkom i asistencijom donio važan bod Mallorci

21.02.2020 u 23:09

Hrvatski napadač u dresu Mallorce, Ante Budimir, odigrao je veliku ulogu u osvajanju boda za svoj klub na gostovanju kod Betisa, u ogledu koji je završio 3:3

U prvoj utakmici 25. kola španjolske La Lige, Mallorca u kojoj igra naš 28-godišnji Ante Budimir, gostovala je u Sevilli kod Betisa.

S obzirom na položaj na tablici, a Mallorca je uoči ovog kola bila u zoni ispadanja, na 18. mjestu, jasno je bilo da su gostima s otoka bodovi neophodni.

I bolje su gosti krenuli u utakmicu. Poveli su preko Kolumbijca Hernandeza, ali su domaćini samo tri minute kasnije izjednačili s bijele točke preko Canalesa.

No, već u 27. minuti Ante Budimir svojim je devetim prvenstvenim golom ove sezone vratio Mallorcu u vodstvo. Dobro je Budimir ispratio akciju suigrača i onda sa sedam, osam metara, iz okreta poentirao za 1:2.

Do kraja prvog dijela Fekri je stvari vratio na početak, a potom je u trećoj minuti nastavka Joaquin doveo domaćine u prednost.

Ipak, Mallorca se uspjela spasiti, a Budmir je upisao asistenciju za strijelca Kuba.