Anelkin debitantski pogodak nije pomogao Shanghaiju

• Zadnja izmjena 16.03.2012 17:32
  • Objavljeno 16.03.2012 u 17:28
Nicolas Anelka prima čestitke za svoj gol

Izvor: Reuters / Autor: Reuters

U derbiju drugog kola kineskoga nogometnog prvenstva Beijing Guoan je kao domaćin na pekinškom Stadionu radnika pobijedio Shanghai Shenhuu 3:2

Prvi je nastup za gostujuću momčad, počevši utakmicu, upisao 33-godišnji francuski nogometaš Nicolas Anelka, najveće i nasjkuplje pojačanje u povijesti Kineske superlige, pristigao ove zime iz Chelseaja.

Zabio je Francuz u prvom nastupu i svoj prvi gol, pogodivši u 66. minuti za 2:2. Domaća je momčad, koja je vodila i 2:0, desetak minuta prije kraja utakmice osigurala sva tri boda pogotkom Jianqinga.

Anelka je propustio debi u prvom kolu prije šest dana, u kojem je momčad Jeana Tigane pred svojom publikom remizirala s Jiangsuom 1:1. Bio je, zbog lakše ozljede, upitan i za nastup u drugom kolu.