• Objavljeno 12.12.2009 u 11:55
Ana Jelušić

Ana Jelušić

Izvor: Guliver/Getty Images / Autor: -

Francuskinja Tessa Worley pobjednica je veleslaloma skijašica Svjetskog kupa u švedskom Areu. Hrvatske skijašice Ana Jelušić i Nika Fleiss nisu se uspjele plasirati u drugu vožnju

Mlada Francuskinja Tessa Worley je u prvoj vožnji bila najbolja, a prednost je zadržala i u drugom nastupu, pobijedivši s rezultatom 2:23.22. Drugo mjesto sa 57 stotinki sekunde zaostatka zauzela je Slovenka Tina Maze, a treća je bila Austrijanka Kathrin Zettel (+0,69).

U subotu su nastupile i dvije hrvatske skijašice, Ana Jelušić i Nika Fleiss no nisu se uspjele plasirati u drugu vožnju. Ana Jelušić je startala kao 66. no nije završila utrku, dok je Nika imala startni broj 69., a ciljem je prošla kao posljednja, 55. sa čak osam sekundi zaostatka za vodećom nakon prve vožnje Francuskinjom Tessom Worley. Nika Fleiss se prije utrke žalila na bolove u leđima i tijekom utrke je bilo vidljivo kako ima problema.

U ukupnom poretku Svjetskog kupa vodi Amerikanka Lindsey Vonn sa 389 bodova, druga je Njemica Maria Riesch (361), a treća Austrijanka Kathrin Zettel (280). Ana Jelušić je 55. sa 28 bodova, dok je Nika Fleiss na 90. poziciji sa 6 bodova.