ŠPANJOLAC PREUZEO VODSTVO

Alonsu VN Koreje nakon Red Bullovih nesreća

24.10.2010 u 11:45

Prvi put je održana VN Koreje, a u povijesti će ostati upisano da je u premijernoj utrci na stazi Yeongam slavio španjolski vozač Fernando Alonso

Španjolski vozač Fernando Alonso u bolidu Ferrarija bio je najbolji u 17. utrci sezone održanoj na stazi Yeongam, i to po vrlo teškim uvjetima. To je dvostrukom svjetskom prvaku 26. pobjeda u karijeri.

Alonso je iskoristio odustajanje vozača Red Bulla Webbera i Vettela te svojim petim ovogodišnjim trijumfom preuzeo vodstvo u ukupnom poretku Svjetskog prvenstva. Drugo mjesto osvojio je Britanac Lewis Hamilton (McLaren), a treće Brazilac Felipe Massa (Ferrari).

Najveći tragičari utrke bili su vozači Red Bulla - do danas vodeći u ukupnom poretku, Australac Mark Webber udario je u zid u 20. krugu, a dotad vodećem u utrci, Nijemcu Sebastienu Vettelu u 46. krugu je kvar na motoru uzeo pobjedu i bodove.

Velika nagrada Južne Koreje na posve novoj stazi Yeognam bila je prekinuta nakon samo tri kruga zbog kiše koja je ometala vidljivost te ugrožavala sigurnost vozača. Nastavak je uslijedio nakon 48 minuta.

Alonso je pobijedio u tri od zadnje četiri utrke i sada ima 231 bod, 11 više od Webbera, dok je Hamilton treći sa 210 bodova.

Do kraja prvenstva preostale su dvije utrke.