HT PREMIJER LIGA

Alkari se vraćaju s pobjedom iz Velike Gorice, Cedevita Junior lako se obračunala s Boscom

07.01.2023 u 21:37

Košarkaši sinjskog Alkara svladali su u gostima Goricu nakon produžetka 101:93 (17:21, 20:16, 26:25, 26:27; 12:4), u ogledu 13. kola Hrvatski Telekom Premije lige.

Na pladnju je tek treću pobjedu u sezoni imala Gorica jer je vodila 89:83 manje od dvije minute prije kraja. No, Alkar je do kraja uspio izjednačiti na 89:89, izboriti produžetak, u kojem je dominirao i na kraju slavio.

Najbolji igrač Alkara je bio Lovre Bašić koji je uz 19 poena upisao 15 asistencija i sedam skokova. Imran Polutak je ubacio 26 poena za goste uz devet skokova i tri asistencije. U domaćem sastavu Ante Mašić je postigao 18 koševa uz sedam skokova.

Cedevita Junior je bila uvjerljiva kao domaćin protiv Bosca te je slavila 97:62 (36:18, 25:12, 19:19, 17:13). Saša Ciani je predvodio domaći sastav s 22 poena i osam skokova, dok je Kruno Simon upisao 13 asistencija.

Furnir je u gostima bio bolji od Zaboka 65:61 (17:13, 12:18, 21:24, 15:6). U posljednjih deset minuta Furnir je primio samo šest poena, a do pobjede ih je vodio Marquice Hollingsworth koji je ubacio 25 poena, a tome je dodao 12 skokova i šest asistencija.