DRAMA U GIJONU

Alen Halilović opet sjajan u 'spašavanju Sportinga'

19.10.2015 u 23:12

U posljednjem susretu 8. kola španjolskog nogometnog prvenstva Sporting iz Gijona i Granada su odigrali dramatičnu utakmicu koja je odlučena duboko u sučevoj nadoknadi

Sporting i Granada su odigrali konačnih 3:3 (1:2), a mladi hrvatski veznjak Alen Halilović odigrao je čitav susret i asistirao za drugi pogodak svoje momčadi koja je u samoj završnici uspjela dostići zaostatak 1-3 i spasiti bod.

Halilović je asistirao Nachu Casesu koji je u 88. minuti smanjio na 2-3, a konačni rezultat postavio je Guerrero u šestoj minuti sudačke nadoknade. Inače, gosti su utakmicu završili s devet igrača, prvo je u 82. minuti isključen Lopes, a u trećoj minuti nadoknade i Doria.

Utakmica je dobro počela za Sporting koji je poveo u 8. minuti golom Bernarda nakon akcije u kojoj je također sudjelovao Halilović, no gosti su preokrenuli rezultat pogocima Pitija u 21., Successa u 41. i El Arabija u 74.

U završnici je Halilović pohvatao konce i rukovodio igrom Sportinga, te još jednom bio inicijator rezultata kojega su u Gijonu burno proslavili na terenu. Ivan Kelava dvoboj je proveo na klupi gostujućeg sastava.