la Liga

Aktualni španjolski prvak kiksao na svom stadionu; oporavljeni Ante Budimir još uvijek sjedi na klupi, Falcao imao debi iz snova

18.09.2021 u 23:34

Nogometaši Alavésa i dalje su bez bodova u novoj sezoni. Nastavili su crni niz poraza, a u subotu su na domaćem terenu izgubili od Osasune sa 0:2.

Sve je riješeno u razmaku od sedam minuta. David García u 22. dovodi u vodstvo Osasunu, a pobjedu je potvrdio Roberto Torres u 29. iz penala. Hrvatski napadač Ante Budimir ostao je na klupi za pričuve Osasune.

U prvoj utakmici subotnjeg programa 5. kola la Lige Rayo Vallecano je na domaćem terenu svladao Getafe 3:0, pa su tako gosti i nakon pet kola bez bodova i na dnu tablice.

Domaćini su poveli u 9. minuti iz penala, a strijelac je bio Óscar Trejo. Za nove pogotke moralo se dugo čekati, do 78. minute, kada je vodstvo Rayo Vallecana povisio Pathé Ciss, a tri minute kasnije Radamel Falcao pogodio je za 3:0.

Bio je to debitantski nastup Kolumbijca, koji je na početko sezone iz Galatasaraya preselio u Rayo. U igru je ušao u 71. minuti, a deset minuta kasnije već se upisao u strijelce.

Gosti su mogli doći do utješnog pogotka u 85. minuti, ali Enes Unal nije iskoristio penal.

Atlético Madrid je kod kuće protiv Athletic Bilbaoa odigrao 0:0, s tim da je Atlético od 78. minute imao igrača manje jer je Joao Felix dobio crveni karton. Hrvatski branič Šime Vrsaljko ostao je na klupi za pričuve Atletica.