Dok Carrie Bradshaw godinama predstavlja modnu inspiraciju za obožavatelje serije 'Seks i grad', isto se ne može reći za ljubitelje manikure
Kroz originalnu seriju, dva filma i prvu sezonu spin-off projekta 'And Just Like That...', Carrie nije nosila ni neutralne nijanse niti klasičnu francusku manikuru, a čini se da nije čula ni za popularnu 'teoriju crvenih noktiju' s obzirom na svoj ljubavni život.
Sarah Jessica Parker, koja dugi niz godina utjelovljuje lik najpoznatije fashionistice s malih ekrana, objasnila je da je razlog tome praktične prirode – Carrie je spisateljica, a kao netko tko je učio tipkati na pisaćoj mašini, manikura bi joj bila beskorisna jer bi se stalno uništavala i predstavljala prepreku brzom zapisivanju misli.
Parker je naglasila da manikura jednostavno nije dio Carrienog identiteta i da to nije način na koji bi ona izražavala sebe. Kreator serije Michael Patrick King potvrdio je da je svaki stajling Carrie Bradshaw pomno osmišljen, a izostanak laka za nokte dio je te promišljene estetike – ona balansira između stvarnog i fantastičnog, luksuznog i pristupačnog.
Još jedan razlog je i kontinuitet snimanja – scene se ne snimaju redoslijedom, pa bi bilo nepraktično stalno usklađivati boju noktiju s različitim scenama, što bi usporavalo produkciju.
Ipak, to ne znači da Carrie baš nikada ne nosi lak – u nekoliko scena iz druge sezone 'And Just Like That...' u Brooklynu, nosi tamni lak, što je Parker objasnila kao stilski odabir u skladu s okruženjem i odjećom.
Sarah Jessica Parker i privatno rijetko lakira nokte, navodeći da zbog svakodnevnih aktivnosti poput kuhanja, čišćenja i pranja rublja lak jednostavno nije praktičan za njezin život.
Smatra da je lak za nokte previše zahtjevan za održavanje s obzirom na to koliko koristi ruke svaki dan.