Izložba jednog od najpoznatijih umjetnika 20. stoljeća, Salvadora Dalija, koja se trenutačno održava u Zavičajnom muzeju grada Rovinja, u prvom tjednu privukla je preko tisuću posjetitelja
Predstavljanje grafike iz njegova dva najopsežnija opusa, 'Biblija Sacra' i 'Božanstvena komedija', trajat će čak šest mjeseci, sve do 5. listopada, a očekuje se velik broj što stranih što domaćih istinskih ljubitelja ovog nikad zaboravljenog nadrealista.
Izložba ima i specifičan edukativni karakter, jer se kroz grafike posjetitelj izložbe upoznaje s Dalijevim viđenjem sadržaja Biblije i Danteove 'Božanstvene komedije', a zbog same tehnike koju je umjetnik upotrijebio, ovi radovi zauzimaju vrlo posebno mjesto u Dalijevom stvaralaštvu.
Izložbu je do sada vidjelo više od 100.000 ljudi u Sloveniji, Srbiji i Crnoj Gori.
Slovenska agencija Deva Puri, koja je dovela Dalijeve radove u Rovinj, optimistična je u pogledu broja posjetitelja, ponajviše zbog uvijek prisutnog interesa za radove ovog slavnog umjetnika, te atraktivne lokacije.
Rovinj, koji je uz Poreč i Pulu vodeća turistička destinacija u Istri, počašćen je ovom izložbom iz razloga što je kroz povijest bio važna ishodišna točka kulture i umjetnosti te se navodi kao grad u kojem su počeli djelovati brojni likovni umjetnici, skladatelji i znanstvenici.
Cijene ulaznica su sljedeće: za odrasle osobe - 40 kuna, za umirovljenike, studente i srednjoškolce – 35 kuna, za učenike osnovne škole – 25 kuna, a djeca do 10 godina imaju besplatan ulaz. Za grupnu kupovinu cijena ulaznica iznosi 35 kuna (školske grupe imaju besplatno vodstvo).