ŠEFOVI MIROVINACA O PREMIJERU:

'Orešković puno bolje govori hrvatski uživo nego na televiziji'

16.02.2016 u 12:42

  • +7

Premijer s predstavnicima društava za upravljanje mirovinskim fondovima

Izvor: Pixsell / Autor: Patrik Macek/PIXSELL

Bionic
Reading

Predsjednici četiriju obveznih mirovinskih fondova koja upravljaju imovinom vrijednom više od 74 milijarde kuna u ponedjeljak su se službeno upoznali s premijerom Tihomirom Oreškovićem

Na sastanku premijera s četiri moćnika iz financijskog svijeta koji upravljaju drugim stupom mirovinske štednje, doznajemo, nije se govorilo o pojedinim projektima koje bi mirovinci mogli financirati već se samo ispipavao teren.

Razgovor je protekao u iznimno dobrom raspoloženju, a Orešković je osvojio mirovince svojom profesionalnošću, poznavanjem problematike o kojoj se govorilo, ali i svojim komunikacijskim vještinama.

Jedan od šefova mirovinskih fondova koji je bio na sastanku za tportal poručuje kako je sastanak protekao u izvrsnom raspoloženju. Iznenadilo ga je, kaže, koliko Orešković zapravo dobro govori i razumije hrvatski jezik:

'Premijer je na mene i ekipu ostavio jako pozitivan dojam. On vrlo dobro govori hrvatski, puno bolje nego što to ispada na televiziji. On i vrlo dobro razumije jezik, ništa mu nije trebalo prevoditi na engleski.'

Naš sugovornik dodaje kako mu se čini da Orešković razumije tematiku o kojoj se govorilo: 'Ovo je bilo samo upoznavanje. U budućnosti kada krenu ozbiljni razgovori, mislim da će nam svima biti lakše jer on dolazi iz korporativnog svijeta.'

Iako nije želio ulaziti u detalje, sugovornik kaže kako su mirovinski fondovi premijeru predstavili rezultate svojeg rada i ulaganja te mu iznijeli prijedloge kako mogu pomoći hrvatskome gospodarstvu.

Idući sugovornik, također šef mirovinskog fonda koji je želio ostati neimenovan potvrđuje da je atmosfera na sastanku bila vrlo dobra.

Dodaje kako je u ponedjeljak upoznao Oreškovića koji je na njega ostavio dojam kao čovjek na kojem se vidi da ima veliko iskustvo.

'Na sastanku se nije išlo ni u kakve detalje. Vidi se je nova Vlada na početku mandata i da nema višegodišnje operativno iskustvo', rekao je.

Sugovornik dodaje kako se na sastanku nije osjetila ni trunka neprijateljstva te da je stekao dojam kako Vlada mirovinske fondove vidi kao partnere s kojima će riješiti svoje probleme, a ne kao one koji im stvaraju probleme.

Podsjetimo, na samom početku mandata Vlade Tihomira Oreškovića, premijer je poručio kako očekuje veću ulogu mirovinskih fondova u pomoći domaćem gospodarstvu. S druge strane, Mostov Ivan Lovrinović zalagao se za zamrzavanje uplata u drugi stup, a u medijima se počelo nagađati i o ukidanju drugog stupa.