Željeli su napraviti video koji će postati viralan i u tome su uspjeli bolje nego što su mogli zamisliti.
Djevojka je provela oko tri i pol sata prekrivajući automobil tisućama otisaka ruža, a snimka neobičnog Swifta potom je eksplodirala na društvenim mrežama i prikupila oko 5,5 milijuna pregleda. Postojao je samo jedan problem - među milijunima ljudi koji su vidjeli video bila je i prometna policija.
Nevjerojatan slučaj dogodio se u indijskom Gwalioru, a o njemu izvještava NDTV. Vlasnik automobila Aditya Sikarwar želio je napraviti sadržaj koji će privući pažnju na društvenim mrežama, a ideja je bila gotovo nemoguća za ignorirati - njegov Maruti Suzuki Swift trebao je biti potpuno prekriven otiscima poljubaca napravljenima ružem za usne.
Rezultat je bio automobil kakav se rijetko viđa na cesti.
Trebalo joj je tri i pol sata
Prema Sikarwarovim riječima, djevojka je na karoseriji napravila oko 3400 otisaka poljubaca. Za cijeli pothvat trebalo joj je oko tri i pol sata, a vlasnik tvrdi da je potrošeno između 800 i 900 indijskih rupija na ruž za usne.
Automobil je potom snimljen na ulicama Gwaliora, a video je objavljen na Instagramu. Ideja da privuku što više pažnje pokazala se iznimno uspješnom.
Snimka je, prema vlasnikovim riječima, stigla do oko 5,5 milijuna pregleda. Za profil koji je u tom trenutku imao manje od 3000 pratitelja bio je to golem viralni uspjeh.
No velik broj pregleda značio je i da video više nije gledala samo publika kojoj je bio namijenjen.
Snimku je vidjela i prometna policija.
Policijski inspektor Abhishek Raghuvanshi objasnio je da se na društvenim mrežama pojavila snimka automobila gotovo potpuno prekrivenog tragovima ruža. Automobil je na videu bio na gradskoj cesti, a policija navodi i da je snimljen kako se navodno kreće velikom brzinom na području Patel Nagar-City Centera.
Policija preko videa pronašla automobil
Policajci su nakon toga krenuli utvrđivati o kojem je automobilu riječ i tko je njegov vlasnik. Istraga ih je dovela do područja Thatipur, gdje su pronašli Swift i identificirali Sikarwara.
Automobil je odvezen u policijsku postaju, a vlasnik je pozvan na razgovor.
Tu je viralni eksperiment dobio potpuno drugačiji završetak.
Policija mu je izrekla kaznu od približno 5500 rupija prema odredbama indijskog Zakona o motornim vozilima. U obrazloženjima slučaja navode se nedopuštene promjene izgleda vozila, dok je policija također istaknula način na koji je automobil prikazan u vožnji na viralnoj snimci.
No kazna nije bila jedina posljedica.
Policajci su od Sikarwara zatražili i da ukloni svih nekoliko tisuća tragova ruža s automobila. Vlasnik je tako nakon tri i pol sata rada potrebnog za stvaranje 'kissing cara' morao očistiti karoseriju i vratiti automobil u prvobitno stanje.
I učinio je to upravo u krugu policijske postaje.
Željeli su milijune pregleda - i dobili ih
Sikarwar je nakon svega priznao da nije znao da bi njihov potez mogao dovesti do policijske kazne. Rekao je da je nakon policijske intervencije očistio cijeli automobil, platio kaznu i izvukao pouku iz cijelog slučaja.
'Nikada ne treba raditi ništa čime se krši zakon', poručio je nakon incidenta.
Policija navodi da je cilj cijelog pothvata bio povećati doseg na društvenim mrežama i privući nove pratitelje. U tom smislu eksperiment je definitivno uspio - neobični Swift vidjelo je oko 5,5 milijuna ljudi.
Samo što njegovi vlasnici vjerojatno nisu računali na to da će se među njima naći upravo oni gledatelji koje su najmanje željeli privući.
Video koji je trebao završiti milijunima pregleda tako je završio kaznom, odlaskom u policijsku postaju i vlasnikom koji je vlastitim rukama s automobila morao ukloniti svih 3400 poljubaca.