UŠAO SVAKI TREĆI

Ukleti penali! I najveći promašuju...

23.02.2017 u 18:11

Čak dvije trećine jedanaesteraca u posljednjih godinu dana u nokaut fazi Lige prvaka nije realizirano.

Točnije od 13 kaznenih udaraca samo četiri su realizirana što je skromnih 30 posto realizacije.

Ove sezone u prvim susretima osmine finala Lige prvaka suci su dosudili pet kaznenih udaraca, pri čemu četiri nisu realizirana.

Vratar Benfice Ederson je obranio kazneni udarac napadaču Borussije Dortmund Pierru-Emericku Aubameyangu. Portugalci su utakmicu dobili 1:0. Manuel Neuer je obranio udarac Alexisu Sanchezu, ali je napadač Arsenala u nastavku akcije zabio pogodak. Međutim, Bayern je slavio 5:1 i praktički osigurao plasman u četvrtfinale.

Neprecizan je bio i napadač Monaca Radamel Falcao čiji je udarac zaustavio vratar Manchester Cityja Willy Caballero. Falcao je promašio udarac s bijele točke pri vodstvu Monaca 2:1, a momčad iz Kneževine je na koncu izgubila 3:5.

Veznjak Seville Joaquin Correa nije uspio s bijele točke svladati vratara Leicester Cityja Kaspera Schmeichela. Correa se u nastavku utakmice iskupio za promašaj postigavši pogodak, a Sevilla je na koncu slavila 2:1.

Jedini koji je realizirao jedanaesterac bio je napadač Atletico Madrida Kevin Gameio u gostujućoj pobjedi protiv Bayer Leverkusena 4:2.

Prošle sezone u fazi na ispadanje Lige prvaka jedanaesterce su promašili Antoine Griezmann, Zlatan Ibrahimović, Sergio Agüero, Thomas Müller i Fernando Torres.

Griezmann je bio neprecizan s 'kreča' u finalu Lige prvaka protiv Real Madrida i tko zna kako bi se finale rasplelo da je zabio gol. 'Kraljevski klub' je na koncu osvojio europski naslov boljim izvođenjem jedanaesteraca.

LIGA PRVAKA 2015/16

Lionel Messi (Barcelona) vs. Arsenal - pogodak (osmina finala)

Ricardo Rodriguez (Wolfsburg) vs. Real Madrid - pogodak (četvrtfinale)

Zlatan Ibrahimović (PSG) vs. Man City - promašaj (četvrtfinale)

Sergio Agüero (Manchester City) vs. PSG - promašaj (četvrtfinale)

Antoine Griezmann (Atletico Madrid) vs. Barcelona - pogodak (četvrtfinale)

Thomas Müller (Bayern) vs. Atletico Madrid - promašaj (polufinale)

Fernando Torres (Atletico Madrid) vs. Bayern München - promašaj (polufinale)

Antoine Griezmann (Atletico Madrid) vs. Real Madrid - promašaj (finale)

LIGA PRVAKA 2016/17

Pierre-Emerick Aubameyang (Borussia Dortmund) vs. Benfica - promašaj (osmina finala)

Alexis Sanchez (Arsenal) vs. Bayern München - promašaj (osmina finala)

Radamel Falcao (Monaco) vs. Manchester City - promašaj (osmina finala)