RASTURANJE U MÜNCHENU

Bavarska rapsodija: Najteži poraz u povijesti Šahtara

11.03.2015 u 22:51

Darijo Srna predvodio je svoj Šahtar u Münchenu, no moćni Bayern u prvih je 200 sekundi 'razoružao' izazivače iz Ukrajine i onda rutinski izborio četvrtfinale Lige prvaka

Šahtar je sačuvao mrežu u prvom dvoboju i u München su došli s određenim nadama za plasman u iduću fazu. No, već u trećoj minuti Kučer je u kaznenom prostoru skrivio najstrožu kaznu, a kada mu je sudac još pokazao i izravni crevni karton Ukrajincima zapravo spasa nije bilo...

Thomas Müller mirno je s bijele točke pogodio svoj četvrti gol u Ligi prvaka ove sezone i krenula je nogometna lavina. Već do 30. minute Bayern je imao 15 udaraca prema nesretnom vrataru Pjatovu i jedino pitanje je bilo koliko će do kraja večeri zabiti.

Lewandowski je u 24. minuti pogodio stativu, a deset minuta zatim Boateng je spremio jedan odbijanac u mrežu i momčadi su na poluvrijeme otišli rezultatom 2:0. Jedini razlog za brigu Bavarci su imali zbog lakše ozljede svog sjajno krilnog napadača kojega je u ranoj fazi zamijenio Rode.

U drugom poluvremenu Bayern je nastavio 'puniti' suparničku mrežu i još pet puta je zatresao mrežu Andrija Pjatova, a strijelci su bili Franck Ribery (49), Muller (52), Holger Badstuber (63), Robert Lewandowski (75) i Mario Gotze (87).

Hrvatski reprezentativac Darijo Srna odigrao je cijeli susret za ukrajinski sastav koji je ovogodišnju 'europsku priču' zaključio najtežim europskim porazom u klupskoj povijesti.

BAYERN - ŠAHTAR 7-0

MUNCHEN. Stadion Allianz Arena - 70.000 gledatelja; Sudac: William Collum (Škotska);
Strijelci: 1-0 Muller (4-11m), 2-0 Boateng (34), 3-0 Ribery (49), 4-0 Muller (52), 5-0 Badstuber (63), 6-0 Lewandowski (75), 7-0 Gotze (87)

Žuti kartoni: Boateng, Badstuber / Douglas Costa
Crveni kartoni: Kučer (3, Šahtar)

BAYERN: Neuer - Rafinha, Boateng, Badstuber (od 67. Dante), Alaba - Schweinsteiger - Robben (od 19. Rode), Gotze, Muller, Ribery (od 59. Bernat) - Lewandowski

ŠAHTAR: Pjatov - Srna, Kučer, Rakitski, Ševčuk - Taison (od 9. Krivcov), Fred, Stepanenko, Douglas Costa (od 78. Welington), Alex Teixeira (od 70. Ilsinho)- Luiz Adriano