LIGA PRVAKA

Mandži gol, razbijen nos i poraz, Modriću krasna asistencija!

16.09.2014 u 20:06

Prve večeri ovosezonskog izdanja grupne faze Lige prvaka Real je stigao do lake pobjede protiv Basela, Atletico izgubio kod Olympiakosa, a do trijumfa su još stigli Juventus, Liverpool, Zenit i Borussia Dortmund

Skupina A:

Juventus – Malmo 2:0 (Tevez 59, 90)
Olympiakos – Atletico M.
3:2 (Masuaku 13, Afellay 31, Mitroglu 73 / Mandžukić 38, Griezmann 86)

Skupina B:

Liverpool – Ludogorec 1:1(Balotelli 82, Gerrard 90+3)
Real M. – Basel
5:1 (Suchy ag 14, Bale 30, Ronaldo 31, James 37, Benzema 79 / Gonzalez 38)

Skupina C:

Benfica – Zenit 0:2 (Hulk 5, Witsel 22)
Monaco – Bayer L.
1:0 (Moutinho 61)

Skupina D:

Borussia D. – Arsenal 2:0(Immobile 45, Aubameyang 48)
Galatasaray – Anderlecht
1:1 (Yilmaz 90+1 / Praet 52)

Tijek utakmica:

LIVERPOOL - LUDOGOREC 2:1 (Gerrard 90+3 / Abalo 90+1)
90+1' - šok na Anfieldu! Brza kontra gostiju i krasan pogodak za 1:1!
90+3' - ipak se Liverpool spašava iz kaznenog udarca!

OLYMPIAKOS - ATLETICO 3:2 (Griezmann 86)
86' - još malo nade za goste, Koke je ubacio, Griezmann zabio i utakmica je otvorena u završnici

LIVERPOOL - LUDOGOREC 1:0 (Balotelli 82)
82' - Balotelli spašava Redse na Anfieldu! Nadmudrio je odbranu!

REAL - BASEL 5:1 (Benzema 79)
79' - još jedan krasan pogodak Reala! Ronaldo je proigrao Benzemu, koji od grede zakucava loptu u mrežu

OLYMPIACOS - ATLETICO (Mitroglu 73)
73' - gotovo je! Grci su zabili i treći, Mitroglu je spretno zabio, a SImeoneova momčad sad je u teškoj situaciji

MONACO - BAYER L. (Moutinho 61)
61' - zabio je i Monaco! Berbatov je spustio glavom za Moutinha, koji je rutinski pogodio

JUVENTUS - MALMO 1:0 (Tevez 59)
59' - konačno Juve vodi! Zabio je Carlos Tevez nakon krasnog duplog pasa, švedska obrana je slomljena

BORUSSIA D. - ARSENAL 2:0 (Aubameyang 48)
48' - novi udarac za Topnike! Aubameyang je prešao Szczesnyja i sigurno zabio za veliko vodstvo!

Poluvrijeme

BORUSSIA D. - ARSENAL 1:0 (Immobile 45)
45' - vode domaći! Prošao je Immobile kroz cijelu obranu, prošao 50 metara i sigurno zabio!

OLYMPIAKOS - ATLETICO 2:1 (Mandžukić 38)
38' -
Mandžo je zabio! Pogodio je nakon ubacivanja Andaldija, krasan gol glavom!

REAL M. - BASEL 4:1 (James 37 / Gonzalez 38)

37' - sprema se katastrofa Švicaraca! Ronaldo je pucao, a odbijenu loptu James šalje u mrežu!

38' - Gonzalez je odmah odgovorio na drugoj strani, kakva golijada!

OLYMPIAKOS - ATLETICO 2:0 (Afellay 31)
31' - novi gol Grka! Afellay je ostao potpuno sam nakon brze akcije i sigurno zabija pokraj Oblaka! Atletico u velikim problemima

REAL M. - BASEL 3:0 (Bale 30, Ronaldo 31)
30' - Modrić je proigrao Balea, ovaj lako prebacio golmana i pospremio loptu u praznu mrežu! Sjajna akcija Reala!

31' - novi gol Reala! ovaj put je Cristiano Ronald rutinski zabio i utakmica je riješena!

REAL M. - BASEL 1:0 (Suchy ag 14)
14' - Real ipak vodi! Basel je dobro otvorio utakmicu, imao par izglednih prilika, ali s druge strane Nachov udarac Suchy skreće u mrežu i vodstvo ide domaćima!

OLYMPIACOS - ATLETICO 1:0 (Masuaku 13)
13' - gol za domaće! Pogodio je Massuaku dalekometnim udarcem koji je odskočio blizu gol linije i prevario oblaka na Atleticovom golu!

BENFICA - ZENIT 0:1 (Hulk 5)
5' - dobar početak za rusku momčad, Hulk je brzu kontru s lakoćom pretvorio u pogodak

OLYMPIAKOS - ATLETICO 0:0 (ozljeda Mandžukić)
3' - Mandžo je dobio udarac laktom u nos od Kassamija, završio je krvav, ali nastavlja utakmicu

1' - dvoboji diljem Europe su počeli, njih osam u isto vrijeme. Hoće li večeras biti iznenađenja u Ligi prvaka?

Kako i gdje gledati Ligu prvaka

Osim na MAXtv-u (Arenasport) utakmice Lige prvaka možete gledati i na pay per view online servisu Match.tportal.hr. Članovi communityja Tribina.hr imat će prilike prijenose utakmica pratiti u sklopu tog community portala.

Nakon gotovo četiri mjeseca iščekivanja, najbolji nogometni klubovi Europe kreću u novu sezonu Lige prvaka. Real Madrid pokušat će obraniti naslov, što bi bilo prvi put otkad je uveden novi format elitnog klupskog natjecanja. Najveći rivali bit će mu Bayern, Barcelona, Chelsea i Atletico, a ove sezone hrvatska će imati igrače u najjačim klubovima ovog natjecanja.

Prve večeri Luka Modrić i Real kreću po pobjedu na otvaranju kod kuće protiv Basela. Favorit je tu jasan, iako su Švicarci prošlih godina pokazali da znaju igrati. Mandžukić od prve minute starta za Atletico na neugodnom gostovanju kod Olympiacosa, ali Simeoneova momčad želi trijumfom otvoriti novi pohod na europski vrh. Subašić na golu Monaka pak želi pobjedu protiv Jedvajevog Bayera, što neće biti lako ostvariti.

Također još igraju Liverpool i Ludogorec te Juventus protiv Malmoa, u dvobojima u kojima su favoriti sasvim jasni. Izjednačena borba očekuje se u susretima Benfice i Zenita te Galatasaraya i Anderlechta, a prava poslastica na rasporedu je u Dortmundu, gdje stari znanci Borussia i Arsenal kreću u novi međusobni okršaj…

Sve je spremno za početak nove sezone elitnog klupskog nogometnog natjecanja, a hoće li nam već prvo kolo donijeti koje iznenađenje, pogledajte na kanalima Arenasport ili putem PPV i MAXtv To Go usluge, a ako niste MAXtv korisnik, utakmicu možete pogledati i preko pay per view on line servisa http://match.tportal.hr/

Kupi Sportski ili Sportski Plus paket i prati vrhunske sportske događaje.