KVALIFIKACIJE ZA EL

Velika večer hrvatskih klubova, dvije pobjede i remi

21.08.2014 u 19:00

Nikad se još nije dogodilo da čak četiri hrvatska kluba mogu ući u skupine Europske lige. U srijedu je dobar posao napravio Hajduk, jer minimalan poraz 1:2 u Ukrajini ostavlja mogućnosti prolaska. Dinamo je svoj ogled u Rumunjskoj protiv Petrolula okrunio pobjedom 3:1, Split je protiv Torina izvukao remi 0:0, dok je Rijeka na Kantridi pobijedila moldavski Šerif s 1:0

TEKSTUALNI PRIJENOS SVE TRI UTAKMICE PRATITE OVDJE

RIJEKA - ŠERIF 1:0

RIJEKA: Vargić, Tomečak, Lešković, Samardžić, Leovac, Kvržić, Brezovec, Jajalo, Jugović, Jahović, Kramarić
ŠERIF: Matias, Kpamin Kouegbe, Andrei, Malaquias, Reis Garca Joao, Leonel, Ernandes, Benjamin, Silva Tiago, Mendes, Jarlesson

90'+3 KRAJ UTAKMICE
89' - još jedan odličan ubačaj Tomečaka, ali nije bilo nikog od njegovih suigrača koji bi glavom skrenuli loptu u mrežu
85' - GGGOOOLLL - Marin Leovac bombom s 12 metara pogađa mrežu Šerifa za 1:0; Tomečak je ubacio, gosti izbili ali točno na volej Leovca
84' - Kramarić se izborio za udarac na 20-ak metara ali ravno u Degru.
83' - Rijeka se pomalo 'ispuhala' sve teže dolazi pred gol moldavske momčadi
75' - odličnu akciju Rijeke započeo je Sharbini, nastavio Jajalo,a 'bombom' je završio Kramarić; šteta je samo što je pogodio Metouu
68' - Kvržić je odlično ubacio prema Jahoviću ali Moreira je u posljednji tren izbio loptu ispred glave napadača Rijeke
66' - Sharbini, koji je ušao prije koju minutu uposlio je Kramarića, no suci su pokazali zaleđe
63' - Jajalo je sjajno uposlio Leovca koji se ubacio iza obrane Šerifa ali pokušaj povratne lopte završio je u rukama gostujućeg vratara
55' - Obećavajuća situacija za Rijeku nakon kombinacije Jahovića i Kramarića ali Šerif se još jednom spasio
50' - Jahović je napravio prekršaj u napadu nad Muresanom; na drugoj strani Tomečak izbija loptu u pravo vrijeme ispred napadača Šerifa
47' - Kramarić je odlično primio loptu, ubacio je pred gol no netko od Šerifovih stopera izbacio je loptu
46' -počelo je drugo poluvrijeme

45'+1 KRAJ PRVOG POLUVREMENA

44' . dobar pokušaj gostiju, ali Wilfriedov udarac otišao je kraj gola
42' - Tomečak opet odlično prolazi, a Brezovčev pokušaj šuta blokirali su gosti
39' - nakon ubačaja iz slobodnog udarca glavom je Vargića pokušao iznenaditi Balima, ali njegov udarac otišao je preko gola
37' - brzi prodor Tomečaka, ali bez konkretnog učinka
34' - Kramarić se izborio za udarac, ali njegov je udarac sa 17 metara otišao malo preko gola
30' - Brezovec je ubacio s lijeve strane, ali Matias 'boksa' loptu van svog 16-erca
22' - dobra prilika pred Vargićem, ali Samardžić u zadnji čas izbija loptu u korner
20' - nakon burnog starta sada se igra uglavnom na sredini terena, bez konkretnijih prilika
11' - Šerif je zabio gol, ali suci su poništili pogodak zbog zaleđa, no ćini se da ga ipak nije bilo i da su gosti oštećeni
8' - opet Brezove prijeti udarcem iz daljine, ali Matias opet siguran
2' - slobodnjak za Rijeku s gotovo 30 metara odlično je izveo Josip Brezovec a vratar Sheriffa uz malo poteškoća odbio loptu iz gornjeg kuta
1' - počeo je dvoboj i na Kantridi
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

SPLIT - TORINO 0:0

SPLIT
: Vuković, Ibriks, Galović, Glumac, Rugašević, Vidović, Dujmović, Rog, Belle, Bagarić, Bilić
TORINO: Padelli, Bovo, Glik, Moretti, Vives, Nocerino, El Kadourri, Darmian, Molinaro, Larrondo, Barreto
90'+ 3 KRAJ UTAKMICE
90' - Vuković je pokupio loptu ispret natrčalog Larronda koji je pao u kaznenom prostoru, Talijani su htjeli penal, ali ništa od toga
76' - udarac Quagliarelle iskosa sa 12 metara dirao je nekoga od 'radnika' i prošao uz Vukovićev gol; nakon kornera Bova silovitio je tukao Benassi, a Vuković još jednom dobro reagirao i obranio
72' - Glik je igrao rukom, no sudac nije dosudio penal za Split
59' - novu veliku priliku za Torino propustio je Barreto
54' - Barreto se ubacio malo iskosa i s osam metara pucao silovito, ravno u lice Vukovića koji se od siline srušio na pod; nakon pružalja pomoći golamn Splita ipak je nastavio utakmicu
48' - veliki promašaj Torina! S desne je strane oštru loptu na pet metara poslao Barreto, Vuković se baš nije iskazao, a Larronda to nije znao iskoristiti i promašio je gol s četiri metra
46' - počelo je drugo poluvrijeme u Dugopolju; promjena u sastavima nije bilo

45' - KRAJ PRVOG POLUVREMENA

44' - Vuković je obranio pokušaj Glika s 9 metara, lopta je završila u korneru iz kojeg nije bilo opasnosti po Splitova vrata
32' - Vivas je prekršaje zaustavio Dujmovića na 20 metara od svog gola; Bilić je odlično pucao ali je Padelli zaustavio loptu i odbio u korner
31' - Belle je s 30 metara pokušao lobati Torinovog vratara, nije to bio bezazlen pokušaj jer je Padelli morao vršcima prstiju prebacio loptu u korner
28' - prijetnja Torinu; Vidović je s desne strane ubacio za Bilića koji je s Glikom na leđima iz blizine pucao malo uz lijevu vratnicu Padellijevog gola
23' - Split se 'budi'
18' - nova odlična prilika za goste, Split spašava Vuković! Darmian je prošao po desnoj strani i produžio loptu za Larronda, koji puca, a Splitov vratar spašava siguran pogodak
16' - prva prijetnja Splita, Bilić puca iz daljine ali bezopasno za Padellija
11' - odlična prilika Torina, iz sredine je lijepo na desnu stranu ubacio El Kaddouri, Vuković je zakratko odbio ispred Larronda, a lopta se odbila do Nocerina koji je s 10 metara pucao pored gola
7' - škotski sudac McLean je svirao faul za Talijane na samom rubu Splitovog kaznenog prostora; pucao je Bovo, ali pokraj gola Splita
3' - Prva prigoda na utakmici i to za goste - Barretto je s lijeve strane ubacio idealnu loptu za Larronda, no napadač Torina ostao je prekratak
1' - počeo je i dvoboj u Dugopolju; na tribinama je i 400 navijača Torina

PETROLUL - DINAMO 1:3

PETROLUL
: Peçanha - Alcénat, Gerardo Alves, Gerson, Fanchone - De Lucas, Hoban - Priso, Mutu (kap.), Teixeira - Tamuz
DINAMO: Eduardo - Pinto, Šimunović, Šimunić (kap.), Pivarić - Ademi, Brozović - Soudani, Antolić, Wilson - Čop

90' +6' - KRAJ UTAKMICE
90'+5' - GGOOLLL - Machado iz slobodnjaka pogađa bliži kut za velikih 1:3
90'+4' - crveni karton za Gerarda zbog grubog starta na Pinta
87' - Šimunović dosta panično izbija, ali donio je koju sekundu mira svojoj obrani
83' - Nepomuceno je ušao, Mutu izašao
80' - GGGOOOLLL - Čop je sjajno iskoristio proigravanje Pinta i sa pet metara pogodio je za vodstvo 1:2
78' - Tamuz opet vara Šimunovića, a onda je Mutu na odboijenu loptu stigao prvi no Eduardo izbija u korner
76' - novo zaleđe Tamuza, Petrolul sve žešće pritišće
73' - izašao Antolić, ušao Vukojević
72' - Tamuz je zabio gol, no prije nego ga je zabio - bio je u zaleđu
69' - Tamuz i Teixeira opet su opasno zaprijetili Eduardu
67' - odlična prilika za domaćine
64' - sreća za Dinamo; nikoga oo igrača Petrolula nije bilo na Mutuovoj povratnoj lopti
63' - Pjaca ušao za Dinama; a za Petrolul Albin
60' - prva prava akcija Dinama u druogm dijelu, ali Wilsonov je udarac blokiran
54' - Čop je pokušao izbuditi još jedan penal, no Orsato nije ništa svirao
50' - promjena u Petrolulu, Mustivar je ušao, Hoban izašao
46' - počelo je i drugo poluvrijeme

KRAJ PRVOG POLUVREMENA
45' - GGGOOOLLL - odlična akcija domaćina, nakon koje je Tamuz sjajnim driblinogm prošao kroz obranu i zabio za 1:1
40' - velika greška Gercona, ali Čop je nije uspio iskoristiti
38' - nakon ubačaja Mutu je zabio gol, ali Orstao ga je poništio jer je Mutu prekršaj zaustavio Eduarda
38' - panika pred Dinamovim golom; Šimunović u zadni čas ispred Tamuza izbija u korner
36' - dobra akcija Dinama, ali Pecanha je dobro reagirao na udarac Wilsona
33' - grubi start Alcenata na nogu Pivarića; sva sreća pa je Dinamov igrač prošao bez težih posljedica
32' - odlična prilika za domaćine - nakon kornera Mutu je pucao glavom sa sedam metara, ali Eduardo je bio siguran
29' - GGGOOOLLL - Čop je pucao i pogodio desni donji kut za vodstvo 0:1
28' - ubačaj iz kuta, Mutu je igrao rukom a sudac Orsato je pokazao na bijelu točku
27' - sada je Dinamo u kratkom periodu dva puta ubacio pred gol domaćina, ali većih opasnosti nije bilo
27' - Mutuov pokušaj iz daljine, ali preslab
23' - Wilson se sada iskupio udarcem s 18 metara, pucao je ali malo preko gola
21' - očajan udarac Wilsona s nekih 12 metara, koji je otišao daleko od gola Petrolula
17' - prvi udarac Mutua, no volej lijevom nogom Eduardo je uhvatio bez problema
13' - nova nespretnost Dinamove obrane, ali ipak se lopta odbila od Šimunića i izašla van Dinamovog 16-erca
11' - Gerardo ua zadnji čas izbija loptu ispred Soudanija, Dinamo je bio blizu pogotka
10' - nova opasnost pred Eduardom, pucao je Tamuz
8' - prva opasnija akcija domaćih, ali Pinto u zadnji čas izbija u korner; a nakon ubačaja iz kuta Eduardo je imao puno posla - ipak ostalo je 0:0
6' - igrač od kojeg Rumunji najviše očekuju, a to je Adrian Mutu - zasad je nevidljiv
4' - Dinamo dobro stoji na terenu; čak je i dominantniji na početku utakmice
1' - počela je utakmica u Rumunjskoj, s četiri minute kašnjenja, Dinamo igra u žutim dresovima; Petrolul igra u sivo-crnim dresovim