28.08.2016 u 20:48

• +3

MAXtv 1. HNL, 07. kolo, NK Lokomotiva - HNK Hajduk

Izvor: Pixsell / Autor: Sanjin Strukić

U nedjeljnoj utakmici sedmog kola MAXtv Prve lige, u Kranjčevićevoj je Hajduk pred dvije tisuće gledatelja svladao Lokomotivu 2:0

Bio je to sudar klubova koji su se u četvrtak oprostili od Europske lige pa su jedni i drugi željeli pozitivnim rezultatom barem malo ublažiti rane od bolnog ispadanja. Hajduk se bolje snašao i zasluženo slavio.

Na prvi pogodak se čekalo do 31. minute. Erceg se varkom riješio čuvara i pogodio bliži kut vratara Zagorca koji je bio na lopti, ali je ipak nije zaustavio.

U završnici prvog dijela po drugi puta je požutio oštri Rožman, pa su 'lokosi' ostali na travnjaku s deset igrača.

Brojčanu nadmoć Hajduk je naplatio u 64. minuti. Poslije kornera nespretno je reagirao Karačić i iz blizine nogom zatresao vlastitu mrežu.

Do kraja susreta rezultat se nije mijenjao, a treba spomenuti da je jedan od najzaslužnijih za tri boda 'bilih' bio golman Kalinić koji je skidao zicere Grezdi i Mariću u prvom dijelu, a još je u par navrata dobro reagirao na pokušaje domaćina.

S ovom pobjedom Hajduk se učvrstio na četvrtoj poziciji s 13 bodova, dok je Lokomotiva ostala na začelju sa samo dva.