Osijek u petoj minuti nadoknade prekinuo Rijekin niz pobjeda

21.11.2015 u 17:35

• +3

MAXtv 1. HNL, 17. kolo, NK Osijek - NK Rijeka

Izvor: Pixsell / Autor: Davor Javorovic/PIXSELL

U prvoj utakmici subotnjeg rasporeda 17. kola MAXtv Prve lige, Osijek je u Gradskom vrtu dočekao Rijeku, a dvoboj je završio bez pobjednika 1:1

Rijeka je nakon preokreta i pobjede Dinama nad Slaven Belupom trebala tri boda, kako bi zadržala solidnu zalihu bodova pred prvim pratiteljem. Naravno, nakon reprezentativne pauze upitno je bilo jesu li Kekovi igrači ispali iz pobjedničke serije odnosno koliko su se Zekićevi igrači osokoliki uspjehom nad Hajdukom u posljednjem kolu?

Dvoboju u Gradskom vrtu na ruku nisu isšli vremenski uvjeti, jer teren je bio prilično klizav, dok su se na tribinama skupili malobrojni geldatelji.

Ipak, u prvom dijelu su domaći navijači imali što za vidjeti i pravo je čudo kako je Vargić ostao netaknute mreže. Jer promašivali su i Grgić i Čulak i Škorić i Kurotvić.

Gosti su pak svoju prvu prigodu čekali do 33. minute, a onda je nakon udarca iz kuta Samardžić glavom pucao pokraj gola.

I kada se očekivao odlazak igrača u svlačioniu Tomasov je odlično proigrao Romana Bezjaka, koji je u trku i silovitim udarcem iznad glave Mikulića pogodio mrežu za vodstvo Rijeke 1:0. Bio je to njegov deveti prvenstveni pogodak.

U nastavku utakmice Osijek je krenuo još odlučnije po pogodak. Zekić je umjesto Čuljka uveo Peroševića, a do prve prigode čekalo se pet minuta. No, Kurtovićev je udarac i ovog puta bio neprecizan.

Nastavili su domaćini s pritiskom, a najbliži pogotku domaćini su bili u 73. minuti, kada je Vargić nakon Šoršina udarca spustio loptu na nogu Grgiću, ali ovaj se nije dobro snašao te je promašio s dva metra.

U sljedećoj akciji prednost je mogla povećati i Rijeka, ali nakon brze kontre Roshi nije imao snage za precizniji ubačaj pa se neizvjesnost nastavila.

Osijek je blizu izjednačenja bio i u 86. minuti, ali obje prilike, Kurtovića i Arsenića nisu realizirane. baš kao ni Mile Škorića u prvoj minuti sudačke nadoknade.

A kako je glavni sudac Matoc produžio utakmicu za četiri minute, gosti su malo htjel ukratsi vremena. Ipak, zaprešićki sudac i to je vrijeme nadoknadio, jer Bradarić je odugovlačio s jednim kornerom, te se taj dodatak pokazao koban po goste. U tom periodu Bradarić je po nozi opalio Arsenića, a matoc je pokazao, po mišljenju Rijekinih igrača prestrogo, na penal.

Precitan s bijele točke bio je Škorić te je tako Osijek prekinuo niz od pet uzastopnih pobjeda Rijeke.