MAXtv PRVA LIGA - 5. KOLO

Lokomotiva smanjila, može li pokvariti slavlje Hajduku?

10.08.2015 u 19:55

Iako je tek početna faza prvenstva, Lokomotiva i Hajduk moraju biti zabrinuti i zbog položaja na tablici ali i zbog igara koje pružaju u domaćem natjecanju. Trenutno su u donjem dijelu, i umjesto da se bore za vrh, u Kranjčevićevoj ulici, u zadnjoj utakmici 5. kola MAXtv Prve lige, igraju derbi začelja

TEKSTUALNI PRIJENOS PRATITE OVDJE

LOKOMOTIVA: Zelenika - Bartolec, Mrčela, Capan, Bručić - Mišić, Andrijašević, Begonja, Fiolić - Kolar, Marić
HAJDUK: Kalinić - Tudor, Nižić, Bilij, Juranović - Jefferson, Caktaš - Sušić, Balić, Vlašić - Kiš.

90'+3 priliku za 1:3 imao je Sušić, ali Zelenika je obranio njegov pokušaj
90' - sudac Vučemilović trebao je dosuditi penal za Lokomotivu zbog starta Tudora na Doležalu, ali nije...
89' - GGGOOOLLLL - lijepa akcija Lokomotive koju je u pogodak pretvorio Kolar, asistent je Doležal

84' - Bašić uašo, Balić izašao
77' - GGGOOOLLLL - Balić zabija za 2:0, odnosno povećanje vodstva gostiju na 2:0; asistent je bio Sušić

65' - izašao je Kiš, a ušao Maglica
64' - tek što je ušao, Šovšić je već izašao; umjesto njega ušao je Doležal
62' - Šovšić ušao, Bručić izašao
62' - nakon ubačaja s gol-crte 'lokosa', Kalinić se malo spetljao pa je Bručić skoro zabio za izjednačenje
58' - odličnu loptu dobio je Jefferson, no pucao je malo pokraj gola pa ostaje 0:1
55' - Kiš u matnoj situaciji, ali Zelenika brani
54' - odličan prodor mladog Vlašića, ali kojeg nisu odbro ispratili njegovi suigrači
53' - odlična intervencija Zelenike, na udarac Vlašića, dok je u nastavku akcije Caktaš ostao u zaleđu
52' - treći udarac iz kuta za Lokose, ali Balić se vratio u 16-erac i izbio loptu
50' - Kolar iz daljine šalje jaku, poluvisoku loptu ali Kalinić je ipak uspjeva uhvatiti
46' - počeo je nastavak

45'+1 KRAJ PRVOG POLUVREMENA
38' - sudac Vučemilović dobro je procijenio strat gostiju na domaćeg napadača, ali prije toga su 'lokosi' mogli do izjednačenja
29' - nova pogreška 'lokosa' pri ispucavanju iz svog 16-erca, točno na nogu Kišu koji puca malo pokraj gola
25' - odlična akcija Lokomotive, ali Kalinić u zadnji čas istrčava pred Mišića
21' - ništa od ovog slobodnjaka za 'lokose', 'bili' i dalje vode 1:0
20' - Bručić je dobio žuti karton. Srušio je Tudora na metar od linije šesnaesterca.
15' - Hajduk je poveo u pravo vrijeme. Lokomotiva je bila bolja, Splićani su bili zbijeni na svojoj polovici, a onda je krenuo protunapad iz kojeg su poveli. Točnije, domaćini su si sami zabili.
14' - Puljić je u igri uzmjesto ozlijeđenog Begonje
11' - GGGOOOLLL  - Kiš je pucao, Bartiolec pokušao izbioti no prevario je Zeleniku za vodstvo Hajduka 0:1

7' - lijepa akcija Lokomotive, ali Hajduk je spriječio povratnu loptu za Andrijaševića i prošla je opasnost za Splićane koji su zasad zbijeni na svojoj polovici.
3' - Hajduk očekivano ima veću podršku s tribina. Splićani su se zasad postavili čvrsto i čekaju na protunapade.
1' - počela je utakmica, a Hajduk je istrčao u 'maskirnim' dresovima