28.02.2015 u 21:44

• +4

MAXtv 1. HNL, 23. kolo, HNK Rijeka - NK Slaven Belupo

Izvor: Pixsell / Autor: Nel Pavletić

U drugoj subotnjoj utakmici 23. kola MAXtv Prve lige na Kantridi se pred četiri tisuće gledatelja dogodilo iznenađenje. Slaven Belupo je remizirao kod Rijeke 1:1

Bila je to sjajna utakmica u kojoj su domaći nogometaši dominirali, ali je na gostujućim vratima bio raspoložen najbolji pojedinac susreta Ivan Kardum te je nebrojeno puta čudesno reagirao.

Od prve minute Kekova družina je pokazala tko je gazda na terenu, no lopta nije htjela u mrežu gostiju. Umjesto vodstva Rijeke dogodilo se suprotno. U 32. minuti došla je brza kontra koprivničke momčadi, Petar Mišić je pronašao usamljenog Ivana Parlova, a on je bio precizan.

Veselje gostiju trajalo je samo minutu, a tada je odlično raspoloženi Alex Fernandez s 18 metara zabio eurogolčinu pod gredu.

Pritisak domaćina se nastavio, pucalo se sa svih strana, redale su se prilike pred Slavenovim golom, ali je uvijek na sve bio spreman Kardum. U 73. i on je bio svladan, ali je udarac Josipa Mišića zaustavila vratnica.

Kazna za brojne promašaje zamalo je stigla dvadesetak sekundi kasnije u novoj brzoj kontri Slavena. Marko Mirić je proigrao Petra Mišića, ali on se uplašio zicera te je traljavo opalio pored Andreja Prskala, ali i gola.

Do kraja susreta na travnjaku je postojala samo jedna momčad, ali je Slaven požrtvovanom igrom izdržao taj pritisak te se kući iznenađujuće vraća s bodom, a Rijeka za vodećim Dinamom zaostaje čak 11 bodova.

Dinamo Zagreb - Split 2:0
Rijeka - Slaven Belupo 1:1