POKAZALI SNAGU

Utišali pjesnike: Rijeci trijumf s igračem manje

15.12.2014 u 19:53

Jesenski dio MAXtv Prve lige zatvorili su zagrebačkim ogledom istoimeni domaćin i gosti iz Rijeke

U zanimljivom dvoboju Zagreba i Rijeka gosti su slavili rezultatom 1:2 (1:1), unatoč činjenici da su tri četvrtine dvoboja odigrali s igračem manje na travnjaku.

Dvoboj je počeo jednim od najbržih golova u povijesti lige. Prošle su 21 sekunde kada je idealan ubačaj Ivančića s desne strane Anas Sharbini mirno spremio iza leđa vratara Livakovića i doveo Rijeku u vodstvo. Dvije minute kasnije uslijedio je prekid zbog nestanka struje, ali sudac Bruno Marić uskoro je mogao označiti nastavak dvoboja između dva europska pretendenta.

Rijeka je u početnoj fazi prvog poluvremena držala situaciju pod kontrolom, no u 22. minuti Ivan Močinić je zaradio svoj drugi žuti karton i bijesni Riječani su ostali s igračem manje. S klupe gostiju isključen je i Ivan Mance, a tristotinjak domaćih gledatelja odmah zatim je savršeno izvedenim slobodnim udarcem na noge podigao Valentino Stepčić. Bila je to prvoklasna minijatura Zagrebovog veznjaka koji je sjajnim udarcem postavio i, pokazat će se, krajnji rezultat prvog dijela.

No, Zagreb kroz čitavih 70 minuta nije izgledao kao momčad koja ima igrača više na terenu... Već u prvom poluvremenu Rijeka je izborila (i promašila) tri nove prilike, a u 63. minuti su i kapitalizirali bolju igru. Rijeka je izvela prekid s lijeve strane, a na putu do gola dirala su je samo dva domaća igrača, a posljednji nesretni Nino Štiglec koji je svladao svoga vratara za novo vodstvo Rijeke.

Zagreb može žaliti tek za izglednom prilikom Krovinovića 20-ak minuta prije kraja, te dobrim pritiskom na samom isteku dvoboja, ali sjajnu jesen ipak su zatvorili bolnim porazom. Nakon jesenskog dijela Rijeka na drugom mjestu MAXtv Prve lige ima sedam bodova zaostatka za Dinamom, dok je Zagreb na petom mjestu s četiri boda iza Lokomotive i mjesta koje može voditi u europska natjecanja iduće sezone. Nastavak natjecanja slijedi 7. veljače. Do tada se mogu očekivati promjene u kadrovima svih hrvatskih prvoligaša, a jedna od najsigurnijih procjena je da je večeras Andrej Kramarić odigrao posljednji dvoboj za Rijeku. Iako, pričekajmo...

Zagreb Rijeka 1:2