25.10.2014 u 21:13

• +3

MAXtv 1. HNL, 13. kolo, HNK Hajduk - NK Lokomotiva

Izvor: Pixsell / Autor: Tino Juric/PIXSELL

Ako u posljednje vrijeme postoji ijedna momčad koju je Hajduk redovito pobjeđivao onda je to bila Lokomotiva. Ovoga puta, 'bili' su čupali remi u posljednjim minutama susreta. Završilo je 2:2

Prvo se poluvrijeme između Hajduka i Lokomotive može okarakterizirati kao svojevrsno 'mučenje nogometa' bez posebnih prilika kako s jedne, tako i s druge strane. Hajduk je preko Mezge u 12. minuti imao dobru priliku, ali to je bilo sve što smo vidjeli od domaćih igrača.

A onda, u 29. minuti velika pogreška u iznošenju lopte koju koriste Lokosi, a Rukavina gura loptu za Marića kojem nije bilo teško poentirati za 0:1. I to je bilo otprilike sve što se moglo vidjeti u prvih 45 minuta…

Drug o je poluvrijeme donijelo puno više uzbuđenja i kvalitetnog nogometa. Prvu su polovicu drugog dijela Lokosi koristili prostor koji su u svojoj obrani ostavljali Hajdukovi igrači, pa su i postigli pogodak u 54. minuti, koji je neopravdano poništen zbog zaleđa. No, nije se dugo moralo čekati na gol gostiju, a za njega se pobrinuo Pavičić u 67. minuti, predivnim udarcem s kakvih 20-tak metara. Do tog trenutka, gosti su zabrljali u nekoliko kontranapada, kada je nedostajala ona posljednja lopta, kojom bi se stvorila i čista prilika.

Nakon drugog gola Lokosa, Hajduk je polako preuzimao kontrolu igre u svoje noge, a Lokosi su svakom minutom izgledali manje opasno na terenu. Posljednjih je 15-tak minuta na terenu bila igra 'mačke i miša', te ujedno i jedini period u kojem se Hajduk nije činio kao dobra i ozbiljna momčad.

Prvo je mrežu gostiju pogodio Maloku u 85. minuti, nakon dobrog proigravanja u prostor, a isti je igrač u 89. proigrao Milevskog za izjednačenje. Obrana Lokomotiva u oba je navrata djelovala vrlo naivno, kada niti jednom prilikom nisu uspjeli namjestiti ofsjad zamku. Treba spomenuti kako je u akciji, odmah nakon prvog pogotka Hajduka, Maglici poništen pogodak, navodno radi prekršaja nad vratarem, koji i nije bio očit. Do kraja utakmice, još jedan dobar udarac Bradarića odlazi malo pokraj gola, a ofenziva Hajduka nije urodila pobjedom.

Na kraju, Hajduk je pokazao premalo, a to je i učinio prekasno. Dojam je bio kako bi zabili još koji pogodak da je utakmica trajala još koju minutu, ali većinu su susreta (barem tri četvrtine) djelovali vrlo blijedo – baš kao Popaj bez špinata…