06.04.2014 u 16:46

• +8

MAXtv 1. HNL, 29. kolo, HNK Rijeka - HNK Hajduk

Izvor: Pixsell / Autor: Goran Kovacic

Nogometaši Rijeke pobijedili su u nedjeljnom derbiju 29. kola MAXtv Prve lige na domaćem terenu Hajduk, rezultatom 4:1

Kekova momčad odigrala je jednu od najboljih utakmica ove godine u domaćem prvenstvu i tako konačno slavila protiv velikog rivala, nakon tri remija u ranijim utakmicama. Riječani su protiv Hajduka ove nedjelje dominirali većim dijelom utakmice, a nakon što su dobili igrača više, Tudorovim izabranicima nije bilo spasa.

Rijeka je odlično otvorila utakmicu i već u prvoj minuti nakon ubacivanja u kazneni prostor Moises je s lijeve strane pogodio gredu Stipicinog gola.

U 7. minuti Močinić je zagrijao splitskog golmana udarcem iz daljine, kojeg je ovaj vješto ukrotio, ali šest minuta kasnije morao je kapitulirati. Srušio je Stipica Krstanovića u prodoru i tako skrivio kazneni udarac.

Iskusni Ivan Krstanović rutinski je izveo najstrožu kaznu i doveo domaće u vodstvo. Rijeka je i nakon postignutog gola nastavila dominirati, no Hajduk je bio sve opasniji iz kontranapada. Jedan takav upalio je u 28. minuti, kada je Pašalić izbio sam pred Vargića i sigurno zabio za 1:1.

Do odmora su obje momčadi imale par poluprilika, a najbolja je bila ona Marija Pašalića u 39. minuti, koja je završila malo nepreciznim udarcem s dvadesetak metara.

Domaći su agresivno krenuli u drugi dio, a Krstanović se sjurio sam pred Stipicu već u 47. minuti, ali njegovo dodavanje na drugu stranu presjekao je Milović. Ipak, šest minuta kasnije napadač Rijeke ponovo je izborio penal, a Mario Maloča dobio je crveni karton zbog svog prekršaja.

Ivan Krstanović ponovo je sigurno realizirao kazneni udarac i doveo Rijeku u vodstvo. Nakon toga je uslijedila potpuna dominacija domaćih, a prilike su se redale pred Stipicom, koji se istaknuo briljantnom obranom u 57. minuti, nakon što mu je Lešković pucao glavom s pet metara.

No, u 69. minuti Hajdukov golman nije mogao ništa, a Anas Sharbini zabio je glavom nakon savršene asistencije Mujanovića.

Do kraja dvoboja Rijeka je još povećala svoju prednost, nakon izvrsnog utrčavanja Sharbinija u 87. minuti, koji je po drugi put rutinski matirao Stipicu i tako zaokružio pobjedu.

Rijeka je ovime povećala prednost na ljestvici MAXtv Prve lige na pet bodova ispred Hajduka, uz osam zaostatka za Dinamom.