BANHAM SRUŠIO 'SVOJE'

Medveščak preokretom slavio u Ljubljani

17.09.2010 u 21:41

Hokejaši zagrebačkog Medveščaka uspješno su prošli i drugo gostovanje u novom izdanju EBEL lige. Nakon Graza pobijedili su i Olimpiju u Ljubljani u produžetku rezultatom 3:2 (1:1, 0:1, 1:0; 1:0)

Ljubljančani su došli u vodstvo u sedmoj minuti golom Higginsa, ali tri minute prije prvog odmora Donald Maclean zabio je svoj prvi gol večeri za Medveščak. 'Medvjedi' su se sa zaostatkom ponovno suočili od 38. minute kada je Goličić zabio ponovno izvrsnom Kristanu za 2:1. Taj je rezultat bio aktualan do posljednjeg napada treće trećine.

Tada je trener Sator izvadio vratara a Maclean je 18 sekundi prije kraja spasio Medveščak. Asistenciju je upisao Letang, a za prvi gol hrvatskog predstavnika dodao je Guidarelli. Kada su već izborili produžetak, 'medvjedi' su odlučili i slaviti te je nakon pet minuta produžetka Olimpiji zabio Frank Banham, igrač koji je do ovoga ljeta predvodio njihov napad.

Medveščak će seriju gostujućih pobjeda pokušati produljiti već u nedjelju protiv Albe Volan. U Ledenu se vraćaju idući petak kada im u goste dolazi Villach.