EP U VATERPOLU

Hrvatska igra protiv opasnih Rumunja

01.09.2010 u 17:46

Hrvatska vaterpolo reprezentacija igra treću utakmicu na Europskom prvenstvu u Zagrebu. Suparnik je Rumunjska koja je u prva dva nastupa upisala dvije pobjede

apadu Iosep je realizirao igrača višeAko žele ostati u igri za prvu poziciju u skupini jedina opcija za Rudićeve vaterpoliste je pobjeda, jer su u prvom kolu poraženi od Crne Gore, dok je u drugom svladana slabašna Turska. Ove dvije reprezentacije u povijesti su se susrele 21, a 'barakude' su znatno uspješnije sa omjerom od 16 pobjeda, dva remija i tri poraza.

HRVATSKA - RUMUNJSKA 13:7 (3:4, 3:1, 4:1, 3:1)

32' - Gol Karača, kraj utakmice (13:7)
30' - Burić s igračem više, opet odlična akcija (12:7)
29' - mreže miruju, Hrvatska je sve bliže pobjedi
27' - napokon su zabili i Rumunji, otpadak je pospremio Radu (11:7)
26' - Bušlje je otvorio posljednjih osam minuta golom s igračem više (11:6)

24' - a tko će drugi nego Bušlje za svoj peti gol (10:6)
20' - igrač više, a sada je Bušlje sa centarske pozicije zabio svoj četvrti gol (9:6)
19' - Bošković je realizirao peterac (8:6)
19' - šteta, Barač je pogodio gredu, a Iosep je u idućem napadu brzo iskoristio igrača više (7:6)
18' - Joković nas s desnog krila prvi puta odvodi na dva razlike (7:5)

16' - poništen je gol Burića radi kontra prekršaja, na odmor se otišlo s golom prednosti
14' - Bošković je vratio prednost  s igračem više
14' - vrlo dobra akcija Rumunjs s igračem više koju je završio Ghiban (5:5)
13' - još jedan pogodak Bušljea koji je definitivno prvo ime utakmice, opet vodimo) (5:4)
11' - imali smo igrača više, ali udarac Sukna je obranjen
10' - Još jedna bomba Bušljea za izjednačenje (4:4)

' - Bušlje je razvalio iz daljine i pogodio (3:4)
7' - uspjeli smo realizirati igrača više preko Muslima, ali odmah su uzvratili Rumunji preko Iosepa (2:4)
6' - Georgescu je opalio iz velike daljine, a lopta se provukla ispod Pavićeve ruke (1:3)
6' - Matei Guiman je iz vana s igračem više drugi puta svladao Pavića (1:2)
5' - opet nismo iskoristili igrača više, lopta je bačena za Dobuda, ali on je nije dobro zahvatio
4' - Rumunji pokušavaju iz daljine, ali zasad nema problema za Pavića
3' - nismo realizirali novu brojčanu nadmoć u bazenu
2' - Radu dokazuje da je najopasniji rumunjski igrač, othrvao se svojem čuvaru i zatresao mrežu (1:1)
1' - imali smo igrača više, Dobud je ostao sam na centru, mirno primio loptu i svladao Stoenescua (1:0)
1' - ugodno popunjene tribine bazena  Mladosti