REZULTATI IZ BARCELONE

Njemica Verena Sailer najbrža Europljanka

29.07.2010 u 22:19

Njemica Verena Sailer (24) osvojila je naslov europske prvakinje na 100 metara na EP u atletici u Barceloni

Sailer je u finalu trčala svoj novi osobni rekord sa 11.10 sekundi, te je slavila sa stotinkom prednosti ispred srebrne Francuskinje Veronique Mang (25), koja je također ostvarila svoj novi osobni rekord. Osobni rekord trčala je i Francuskinja Myriam Soumare (23) koja je sa 11.18 osvojila brončanu medalju. Norvežanki Ezinne Okparaebo niti novi nacionalni rekord nije bio dovoljan za medalju, sa 11.23 bila je četvrta.

Britanac Phillips Idowu (31) osvojio je naslov u troskoku. Idowu je tako svjetskom naslovu osvojenom prošle godine u Osaki pridodao i kontinentalni, a do njega je stigao s novim osobnim rekordom koji sada iznosi 17,81 metara. Do srebrne medalje stigao je Rumunj Marian Oprea (27) sa 17,51 metara, a brončanu je osvojio Francuz Teddy Tamgho (21), koji je u Barcelonu stigao s najboljim rezultatom sezone (17,98m) sa 17,45 metara.

Rus Aleksander Šustov (26) osvojio je naslov u skoku u vis. On je do svog najvećeg uspjeha u dosadašnjoj karijeri stigao preskočivši letvicu na 2,33 metara čime je ostvario ovi osobni rekord i izjednačio najbolji rezultat sezone u svijetu. Srebrno odličje osvojio je također Rus Ivan Uhov (24), koji je u Barcelonu stigao kao prvi kandidat za zlato, koji je preskočio 2,31 metara, dok je brončanu medalju osvojio Britanac Martyn Bernard (25) sa 2,29m.

Njemica Linda Stahl (24) iznenađujuće je osvojila naslov europske prvakinje. Stahl je do naslova stigla s novim osobnim rekordom od 66,81 metaa kojega je bacila u petoj seriji, te tako pretekla sunarodnjakinju Christinu Obergfoell (28), dvostruku svjetsku dopravkinju, koja je sa 65,58 metara stigla do još jednog srebra, te svjetsku rekorderku i olimpijsku pobjednicu Čehinju Barboru Špotakovu (29) koja je sa 65,36 metara osvojila broncu.

Francuz Romain Barras (30) osvojio je naslov u desetoboju. Barras je do naslova stigao zahvaljujući odličnom nastupu drugoga dana kada je sa šestog mjesta nakon prvih pet disciplina stigao na vrh s ukupno 8453 bodova. Srebrno odličje osvojio je Nizozemac Eelco Sintnicolaas sa 8436 bodova, a brončano Bjelorus Andrej Kravčanka sa 8370. Vodeći nakon prvoga dana, Ukrajinac Oleksij Kasjanov odustao je zbog ozljede, dok je Litvanac Darius Draudvila pao s drugoga mjesta na šesto.