ŠPREM O NORVEŽANIMA

'Ovom pobjedom pokazali smo tko je gazda u skupini!'

04.05.2015 u 15:23

Pobjedom protiv Norveške 31:25, hrvatska rukometna reprezentacija preuzela je vrh Skupine 1 kvalifikacija za odlazak na EP u Poljskoj. A osim po uspjehu nad Norvežanima, ova će pobjeda biti zapamćena i kao prva novog izbornika Željka Babića. Za tportal.hr svoja razmišljanja iznio je i bivši reprezentativac Goran Šprem

Nakon imenovanja Golužina nasljednika, čekala se i promocija novog izbornika Željka Babića. Suparnik naših nije bio baš bezazlen, a izbornik nije imao previše vremena za uštimavanje sastava.

Osjetilo se to u prvoj utakmici, u kojoj su Norvežani slavili sa 27:26, dok su u uzvratu u Varaždinu samo par dana kasnije Norvežani naše mučili sve do poluvremena (16:17).

Ipak, furioznih 20-ak minuta u nastavku bilo je dovoljno da naši uzvrate i stignu do uvjerljive pobjede.

'Naravno da je bilo i detalja koji nisu za pohvaliti, ali nakon samo jednog treninga koji je imao uoči utakmice u Norveškoj, teško je bilo za očekivati da će igrači odmah prihvatiti sve izbornikove ideje', rekao je na početku razgovora za tportal.hr bivši reprezentativac Goran Šprem.

No kad se sve stavi na vagu, na varaždinskoj je utakmici bilo puno više dobrih stvari.

'Dečki su odlično reagirali u drugom dijelu, Pešić je bio odličan na golu, a i obrana 5-1 bila je vrlo učinkovita. Također, kada krila dobivaju loptu, odnosno kada se igra u širinu, jasno je da si puno bolji. A to je u Norveškoj nedostajalo.'

Jeste li primijetili kakve novosti u igri reprezentacije u odnosu na prijašnje razdoblje?

'Ponavljam, teško je u kratkom roku prezentirati igračima sve svoje zamisli. No evidentno je da ćemo uz obranu 6-0 koristiti i 5-1, a vjerujem u skorije vrijeme i 3-2-1. Naravno, to sve ovisi o igračima koje će Babić zvati, ali siguran sam da će se dosta raditi na agresivnosti, odnosno kontaktu u igri. Ovom pobjedom pokazali smo tko je gazda u skupini, a dobili smo i na vremenu koje će novi izbornik i njegov pomoćnik Metličić sigurno dobro iskoristiti.'