BIATLON NA POKLJUKI

Crnković zadnji, Fak daleko od pobjednika Šipulina

19.12.2014 u 17:31

Ruski biatlonac Anton Šipulin pobjednik je sprinterske utrke za Svjetski kup održane u petak na slovenskoj Pokljuki.

Na slovenskoj Pokljuki, trećoj stanici Svjetskog kupa biatlonaca, Rus Anton Šipulin prošao je 10 km sprinta za 23 minute, 18 sekundi i šest desetinki, te stigao do svoje šeste pobjede u Svjetskom kupu, a treće u sprintu. Šipulin je i svoju posljednju pobjedu ostvario na istoj stazi, gdje je slavio u ožujku ove godine u dohvatnoj utrci.

Šipulin je pogodio svih deset meta, isto kao i preostala dvojica biatlonaca koji su završili na postolju, Austrijanac Dominik Landertinger i Norvežanin Emil Hegle Svenden. Landertinger je za pobjednikom zaostao 11.9 sekundi, a Svendsen 24.1 sekunde. Vodeći u Svjetskom kupu, Francuz Martin Fourcade je s jednim promašajem bio četvrti (+29.9 sekunde), a najbolji slovenski biatlonac Jakov Fak je promašio dvije mete u stojećem stavu i završio na 24. mjestu s više od minute zaostatka (+1:16.1), što će biti važno za subotnju dohvatnu utrku.

Na Pokljuki je nastupio i hrvatski reprezentativac Krešimir Crnković te zauzeo posljednje, 103. mjesto. Crnković je imao pet promašaja i u cilj je stigao s pet minuta, 26 sekundi i sedam desetinki zaostatka za Šipulinom.