KRASNA POBJEDA

Karlović slomio opasnog Finca na otvaranju US Opena!

26.08.2014 u 19:33

Ivo Karlović otvorio je četvrti Grand Slam turnir sezone sigurnom pobjedom protiv Jarkka Nieminena, 3:1 u setovima…

Hrvatski 35-godišnji tenisač igra odlično posljednjih mjeseci i probio se među 30 najboljih na svijetu, a dobru formu potvrdio je i na otvaranju velikog turnira u New Yorku. U dvoboju veterana slomio je 33-godišnjeg Jarkka Nieminena i tako se probio u 2. kolo US Opena.

Zanimljivo, bio je to prvi međusobni obračun ovih tenisača iako su obojica više od desetljeća dio vrhunskog tenisa. Karlović je bio taj koji je po jednom oduzeo servis protivniku u prva dva seta i zatim rutinski poveo 2:0. Uzvratio je Nieminen u trećem setu, ali u četvrtom kod rezultata 5:4 Ivo mu je ponovo oduzeo servis i meč je bio završen.

Karlović je u meču imao 24 as servisa i realizaciju 'break' lopti 3-8. U sljedećem kolu igrat će protiv Španjolca Marcela Granollersa.