ATP BARCELONA

Sjajna pobjeda Dodiga, slijedi okršaj s Nadalom!

23.04.2014 u 14:24

Hrvatski tenisač Ivan Dodig plasirao se u osminu finala ATP turnira u Barceloni nakon uvjerljive pobjede protiv 13. nositelja Feliciana Lopeza...

Dodig je u 2. kolu bio bolji od španjolskog tenisača sa 6-1, 6-4 nakon 61 minute igre. U oba je seta 29-godišnji Međugorac stvorio ključnu prednost već na samom početku. U prvom je setu došao do breaka već u drugom gemu, a kasnije je još jednom oduzeo servis suparniku. Drugi je set odmah otvorio novim breakom i tu je prednost mirno sačuvao do kraja. U cijelom meču nije pružio Španjolcu nijednu priliku za break.

Bio je to treći međusobni ogled Dodiga i Lopeza i druga pobjeda našeg tenisača. Zanimljivo, i prva je ostvarena na ovom istom turniru prije tri godine. Tada je Dodig dogurao do polufinala u kojem ga je izbacio Rafael Nadal.

Najbolji svjetski tenisač ove bi godine mogao dočekati Dodiga već u osmini finala, dakako ako prije toga pobijedi sunarodnjaka Alberta Ramosa.