SANJA JOVANOVIĆ BRONČANA

Snježana Pejčić uzela i mediteransko zlato

27.06.2009 u 20:57

Hrvatska streljačica Snježana Pejčić osvojila je naslov mediteranske prvakinje u disciplini zračna puška 10 metara u Pescari. Pejčić, koja je prošle godine u Pekingu u ovoj disciplini osvojila brončanu medalju, do zlata je stigla rezultatom od 675,3 kruga

Samo 0,1 krug manje pogodila je srebrna Francuskinja Laurence Brize, dok je broncu sa 671,9 krugova osvojila još jedna Francuskinja Emilie Evesque.

U finalnih 10 hitaca Pejčić je uspjela nadoknaditi čak devet krugova zaostatka za Brize iz kvalifikacije. Pejčić je u finalu ostvarila rezultat od 99,3 krugova, a Brize samo 90,2. Tako je sjajna riječka streljačica u 2009. uzela i drugo zlato, nakon što je tijekom veljače u Pragu osvojila zlato na europskom prvenstvu.

Najbolja hrvatska plivačica Sanja Jovanović osvojila je brončano odličje u disciplini pedeset metara leđno.

Jovanović je dionicu plivala za 28,65 sekundi, samo stotinku brža je bila srebrna Španjolka Peris Mercedes, dok je mediteranska prvakinja Talijanka Elena Gemo. Sanji Jovanović ovo je peta mediteranska medalja, iz Tunisa se vratila sa srebrom i broncom, kao i iz Almerije.