WIMBLEDON

Karanušić ekspresno ispao u prvom kolu

23.06.2009 u 16:37

Hrvatski tenisač Roko Karanušić nije se uspio plasirati u drugo kolo Grand slam turnira u Wimbledonu, nakon što je u utorak za samo 72 minute igre poražen od 49. igrača svijeta Nijemca Benjamina Beckera sa 4:6, 4:6, 1:6

U prvom setu Beckeru je bila dovoljna jedna prilika za break da dođe do prednosti, dok Karanušić nije iskoristio nijednu od tri šanse za oduzimanje servisa. Drugi set počeo je obećavajuće za hrvatskog igrača, prvi je došao do breaka i poveo 4:2. No Becker je brzo vratio izgubljeni servis, a zatim je još jednim breakom došao do vodstva 2:0 u setovima. Nakon toga Karanušićeva igra se raspala i treći set je okončan za samo 15 minuta.

Bio je ovo njihov drugi međusobni dvoboj, prije tri godine na challengeru u Furthu slavio je hrvatski tenisač. Karanušić se kroz kvalifikacije probio u glavni turnir. Bio mu je to četvrti nastup u Wimbledonu, no nikad nije stigao dalje od drugog kola.