EUROPSKO PRVENSTVO U-20

Mladi rukometaši teško stradali u finalu

15.07.2012 u 18:24

U finalu Europskog prvenstva za rukometaše do 20 godina starosti koje se održava u Turskoj, Hrvatska je doživjela težak poraz od reprezentacije Španjolske 34:21

Izabranici Silvija Ivandije nisu uspjeli i drugi puta na Europskom prvenstvu savladati vršnjake iz Španjolske, nego su dapače potpuno nadigrani pa im je na koncu pripalo srebrno odličje na kontinentalnoj smotri u Turskoj.

Kao i u prvom ogledu, Španjolska je na poluvremenu imala tri pogotka prednosti, a ta je razlika uglavnom skrila stvarno stanje stvari budući su Španjolci od samog početka brzo izgradili šest zgoditaka viška koje su mladi hrvatski rukometaši u završnici prvog dijela uspjeli s 13:7 smanjiti na 13:10.

Međutim, u drugom poluvremenu Hrvati su doživjeli pravi debakl primivši čak 21 pogodak uz 11 postignutih pa su Španjolci na kraju slavili s visokih 34:21.

'Razočaran sam prije svega pristupom u finalu, nismo smjeli ovako završiti. Raduje me jedino što smo osvojili srebro, ali sve drugo je bilo više nego očajno. Napad je štekao, kontrirali su nas, lagano su dolazili do pozicije za šut. Nismo odgovorili kako treba, još nas je Ivić držao prvo poluvrijeme, čim je on stao, a nastavila se bezidejnost i gubljene lopti u napadu, kažnjavali su nas iz minute u minutu.

Mandalinić ispod svake kritike, Horvat, Obranović, dosta u strahu, a trebali su preuzeti odgovornost od Ante. Sve sam pokušavao, nitko nije odreagirao, jedino je Pavlović donio nešto pozitivno, ali to je bilo premalo. U ovakvoj utakmici mora se igrati s puno većim angažmanom i sigurnošću. Toliko smo napravili grešaka u napadu da su nas svojom brzinom stalno kažnjavali i nikako ih nismo uspjevali spriječiti. Ekipa je totalno pala i nije bila ni blizu izdanja koje smo imali prije dva dana ni kroz cijelo prvenstvo', rekao je izbornik Slivio Ivandija

Hrvatska – Španjolska 21:34 (10:13)

ANKARA - Dvorana Ankara Spor Salon. Gledatelja 1.000.
Suci: Stenrand i Birch (Danska).

HRVATSKA: F. Ivić (8+1), Prezelj (1+0); Tokić 2/2, Bačić 2/4, Buvinić 2/3, Š. Ivić 3/7, Kaleb (1/1), Obranović 4/7, Smojver, Horvat 0/4, Sršen, Pavlović 4/6 (3/4), Vranković 1/1, Čorić 1/3, Šušnja, Mandalinić 1/4.
izbornik: Silvio Ivandija
ŠPANJOLSKA: Argüillas (4+0), Barbero (7+0); Porras Perez, Plaza 4/5, Kramarz Novinsky (1/1), Costoya 2/3, Chapela, Molina Martinez, Dušebajev 3/7 (1/2), Arino Bengoechea 4/6, Reixach Prat 2/2, Saez 1/2, Fernandez 6/7, Cacheda5/8, Rodriguez (1/1), Sole Sala 5/5.
izbornik: Alberto Suarez

Sedmerci: Hrvatska 4 (3), Španjolska 4 (3).
Isključenja: Hrvatska 6' (Šušnja 2+2, Čorić), Španjolska 4' (Arino Bengoechea, Kramarz).

U ogledu za brončanu medalju Slovenija je tek nakon boljeg izvođenja sedmeraca pobijedila Švedsku s 36:34.