NOVO POSTOLJE

Hrvatska vozačka nada opet fenomenalna

25.06.2012 u 09:46

Mladi hrvatski kartingaš Martin Kodrić osvojio je 2. mjesto u trećoj ovogodišnjoj utrci WSK Euro Serije u klasi KF3

U izuzetno jakoj konkurenciji od 76 vozača Kodrić je kvalifikacijski trening završio na četvrtom mjestu ukupnog poretka. Tako se plasirao u Super Pole utrku, koju je završio na 7. mjestu.

Uslijedile su kvalifikacijske vožnje u kojima je ostvario ukupno 5. mjesto i 5. startnu poziciju za finalnu utrku. Odličnom vožnjom u finalnoj se utrci uspio probiti do još jednog podija i fenomenalnog 2. mjesta. Pobjedu je odnio Francuz Dorian Boccolacci dok je treće mjesto zauzeo Britanac Callum Ilott.

Nakon tri održane utrke WSK Euro Serije Kodrić se nalazi na 3. mjestu ukupnog poretka iza Španjolca Alexa Paloua i Britanca Calluma Ilotta.

Posljednja ovogodišnja utrka WSK Euro Serije održati će se od 2. do 5. kolovoza u španjolskoj Zaragozi. No, Kodrića već sljedećeg vikenda očekuje treći nastup u Prvenstvu Britanije i zatim dva tjedna kasnije drugi dio Europskog Prvenstva, također u Velikoj Britaniji.