SKIJANJE, SVJETSKI KUP

Niki pet bodova, Široki odličan u spustu

30.11.2008 u 11:00

Iako se tijekom današnjih utrka svjetskog skijaškog kupa najizglednijom okladom za bodove činio Ivica Kostelić, rezultat dana ostvarila je Nika Fleiss u veleslalomu. Iako je ostao izvan kruga najboljih 30, odličan je rezultat napravio i Tin Široki

Nakon tri godine posta, Nika Fleiss je osvojila bodove u veleslalomu. U svom prvom nastupu u sezoni u ovoj disciplini Samoborka je u američkom Aspenu uzela 26. mjesto i pet bodova.

Nakon prve vožnje, Nika je sa startnim brojem 59 zasjela na 23. mjesto, no jedno kašnjenje u drugom nastupu odnijelo joj je barem pola sekunde. Ipak, s ovim nastupom čak i samokritična Nika ne može biti nezadovoljna.

Iznenađujuću pobjedu ostvarila je Francuskinja Tessa Worley, a vodeća nakon prve vožnje Denise Karbon bila je uvjerljivo prva do troje vrata prije cilja, kada je pogriješila i završila na 15. mjestu.

Muški dio snježne karavane bio je u kanadskom Lake Louisu gdje se vozio spust. Pobijedio je Talijan Peter Fill i ispred fenomenalnog Švicarca Janke koji je sa startnim brojem 65 skoro došao do pobjede. Hrvatska je imala čak trojicu predstavnika. Najbolji je bio Tin Široki koji je sa startnim brojem 64 došao do 38. pozicije sa 2.10 sekundi zaostatka za pobjednikom. Od bodova ga je dijelilo točno pola sekunde. Ivica Kostelić je zauzeo 48. mjesto, a Natko Zrnčić Dim bio je 57.