ATP BARCELONA

Dodigov dostojni otpor prvom igraču svijeta

23.04.2011 u 17:40

Ivan Dodig poražen je u polufinalu turnira u Barceloni,a bolji od Međugorca bio je Rafael Nadal, koji je slavio sa 6:3, 6:2

Hrvatski tenisač Ivan Dodig stigao je do polufinala turnira u Barceloni, ali je imao peh da u njemu igra protiv trenutno najboljeg tenisača svijeta, Rafaela Nadala. Španjolac je svoju vrijednost dokazao i protiv našeg igrača te ga svladao za 87 minuta sa 6:3, 6:2.

Dodig je s dosta respekta ušao u dvoboj, što je Nadal iskoristio i ekspresno, bez izgubljenog poena poveo sa 2:0 u gemovima. Ipak, uspio se Dodig pribrati, uzvratio breakom te je čak i poveo sa 3:2. Nažalost, bilo je to sve od hrvatskog tenisača jer sljedećih šest gemova osvojio je Španjolac za prvi set 6:3, to jest 2:0 u drugom setu.

Posljednji trzaji Dodiga stigli su u trećem gemu, kada je oduzeo servis protivniku, ali više od toga nije mogao pa je Nadal bez problema stigao do svog šestog uzastopnog finala na ATP turniru u Barceloni i 500. pojedinačne pobjede u karijeri.

Suparnik u nedjeljnom finalu bit će mu sunarodnjak David Ferrer.