USPJEŠAN I U SAD-U

Dodig slomio otpor Kunjitsina

22.02.2011 u 21:23

Ivan Dodig je prošao prvo kolo ATP turnira u Delray Beachu pobijedivši 96. igrača svijeta Kunjitsina rezultatom 6:4, 2:6, 6:3

Dodig raste na ATP ljestvici iz tjedna u tjedan, a najava novog uzleta nedavnog pobjednika zagrebačkog Indoorsa došla je u vidu prve pobjede protiv vrlo solidnog Rusa.

Prvi set je jedrio prema odlučujućoj igri, no Dodig je iskoristio prvu break loptu pri vodstvu od 5:4 i 'na prepad' uzeo prvi set. U drugom je Kunjitsin bio puno bolji i izjednačio je s dva breaka, da bi u uvodu trećeg seta još jednom uzeo servis i opasno se približio drugom kolu.

Ipak, Dodig je potvrdio renome igrača koji se ne predaje i meč je završio svojom serijom 5:1 nakon 132 minute igre. Upisao je 18 asova, a u drugom kolu ga čeka bolji iz ogleda Izraelca Sele i Australca hrvatskih korijena Marinka Matoševića koji je preuzeo ulogu prvog nositelja od ozlijeđenog Andyja Roddicka.