SUPER G

Walchoffer slavio, Kostelić 18. u Val Gardeni

17.12.2010 u 14:17

Najbolji hrvatski skijaš Ivica Kostelić zauzeo je 18. mjesto na superveleslalomu Svjetskog kupa u talijanskoj Val Gardeni, te je tako jedini skijaš koji je na svih osam dosadašnjih utrka sezone uspio doći do bodova

Kostelić je unatoč teškim uvjetima na stazi i nekoliko pogrešaka uspio doći do bodova, a za pobjednikom Austrijancem Michaellom Walchofferom zaostao je 2.26 sekundi. Drugo mjesto osvojio je Nijemac Stephan Keppler (+0.67), a treće Kanađanin Eric Guay (+0.81).

Kostelić dosad nije osvajao bodove na super-G utrci u Val Gardeni, a s novih 13 bodova u ukupnom poretku Svjetskog kupa i ukupno 168 s devetog je pao na jedanaesto mjesto. Walchoffer je preuzeo vodstvo s 249 bodova, ispred Benjamina Raicha (238) i Aksela Lunda Svindala (236), koji danas nije završio utrku.

Natko Zrnčić Dim je imao startni broj 59 i nije završio utrku, kao i Tin Široki.