LIGA PRVAKA

Robbenov projektil za slavlje Bayerna

21.04.2010 u 22:37

U srijedu je na rasporedu prva polufinalna utakmica Lige prvaka između Bayerna i Lyona. Ivica Olić bio je 'krvnik' Manchester Uniteda, a navijači minhenskog kluba očekuju i da protiv francuskog prvaka bude na istom nivou

Nakon spektakla u utorak gdje je Inter na svom stadionu očitao lekciju Barceloni, u drugom okršaju polufinala Lige prvaka u Münchenu Olićev Bayern dočekuje Lyon. Olić posljednjih tjedana briljira i vjerojatno je ponajbolji igrač minhenskog giganta, dok s druge strana Lyon je i ove sezone pokazao da je opasan i neugodan za svaki klub. Možemo se samo nadati da će i minhenska utakmica biti u razini onoj od jučer.

Bayern – Lyon 1:0(0:0)
Strijelac: 1:0 Robben (69')

Bayern: Butt - Lahm, Van Buyten, Demichelis, Contento – Robben (od 85. Altintop), Schweinsteiger, Pranjić (od 63. Gomez), Ribery – Olić (od 46. Timoščuk), Müller
Lyon: Lloris – Reveillere, Cris, Toulalan, Cissokho – Källström, Gonalons, Delgado (od 79. Govou), Pjanić (od 55. Makoun), Ederson (od 70. Bastos) - Lisandro

90+3 - završila je utakmica u Münchenu pobjedom Bayerna 1:0. Strijelac jedinog pogotka bio je Arjen Robben u 69. minuti
90+2 - Lahm probija desnu stranu, ubacuje, ali braniči Lyona čiste
90' - igrat će se tri minute sudačke nadoknade
89' - Govou puca nezgodno, ali pored gola Bayerna
87' - igrači Lyona već vidljivo teže trče, očito da je putovanje autobusom u München ostavilo traga na njima
85' - izmjena u Bayernu, izlazi Robben, ulazi Altintop
84' - golman Lyona Lloris po tko zna koji put spašava Lyon. Opet je puca Robben, a Lloris krajnjim naporom brani
80 - žuti karton za Lyonovog igrača Bastosa
79' - i treća izmjena u Lyonu ušao je Govou umjesto Delgada
74' - definitivno prvo ime Bayerna u ovoj utakmici je Robben koji po tko zna koji put prijeti Lyonu, ali Lloris je ovog puta siguran
72' - ovim pogotkom Bayern je dobio dodatni impuls
70' - izmjena u redovima Lyona, ušao je Bastos a izašao je Ederson
69' - Robben je potegao sa nekih 30-tak metara i postigao prekrasan gol.
69' - GOOL za Bayern - 1:0
67' - Robben ubacuje s lijeve strane, Gomez glavom slabo puca
65' - Müller probija lijevu stranu, ubacuje, ali je Gomez bio prespor
63' - izmjena u Bayernu, izašao je Pranjić, a ušao je Gomez
61' - Müller u duelu s Crisom u petercu Lyona, na kraju samo korner za Bayern
60' - Bayern si je skoro zabio autogol, ali Butt je na mjestu
60' - Robben puca iskosa s lijeve strane, ali malo pored gola
55' - izmjena u Lyonu. Izlazi Pjanić, a ušao je Makoun
54' - drugi žuti, odnosno crveni karton za Toulalana. Sada obje momčadi igraju s igračem manje
53' - kakva prilika Bayerna. Lahm je probio desnu stranu, ubacio u sredinu, a Müller se spetljao
52' - Schweinsteiger glavom iz trka puca, ali neprecizno
51' - Toulalan je dobio žuti karton zbog prekršaj na Robbenu. Toulalan neće moći igrati u uzvratu
49' - Cissokho ubacuje u petarac Bayerna, no Butt lakoćom kupi loptu
48' - Pranjić je fantastično pucao sa nekih 20-tak metara, a Lloris krajnjim naporom brani
46' - počelo je drugo poluvrijeme. Izmjena u redovima Bayerna izašao je Olić, a ušao je Timoščuk
45+2 - kraj prvog poluvremena u Münchenu
45' - ulazimo u sam završetak prvog dijela. Bayernova igra raspala se isključenjem Riberyja.
44' - Källström puca iz daljine, Butt brani
38' - isključenjem Riberyja Lyon se oslobodio Bayernovog pritiska i postaju opasniji
36' - Ribery je čvrsto startao i zaradio crveni karton. Možda malo prestroga odluka.
30' - sada je i Lisandro zaprijetio Bayernovim vratima, no neprecizan je i on
30' - nakon kornera pucao je Ederson, ali Butt brani
29' - gužva pred vratima Bayerna, ali Pranjić izbacuje u korner
27' - nakon nekoliko minuta bez akcije, žuti karton je dobio Danijel Pranjić te će zbog toga propustiti uzvrat u Lyonu
22' - pritišću Bavarci. Opet Robben krasno dodaje, Müller s vrha šesnaesterca loše zahvaća loptu
20' - četvrta uzastpna prilika Bayerna. Robben odlično upošljava Olića koji iskosa s lijeve strane loše puca
17' - redaju se prilike Bayerna, ovog puta je sve napravio Ribery te je neprecizno pucao s vrha šesnaesterca
15' - prilika za Bayern, u kazneni prostor ubacio je Schweinsteiger gdje se našao Müller koji je pak loše reagirao
12' - opet korner za Bayern, u skoku je bio najviši Schweinsteiger koji glavom puca izbliza loše
12' - korner za Bayern je izveo Ribery koji je pucao direktno u gol, ali je Lloris na mjestu
11' - odličan ubačaj Olića, Van Buyten je puca, ali ništa od svega
9' - novo zaleđe za Lyon, ovog puta Cris
5' - prvo zaleđe na utakmici, u nedozvoljenom položaju našao se Lisandro iz Lyona
2' - uvodne minute prolaze u klasičnom ispitivanju snaga
1' - započela je utakmica u Münchenu, prvi su krenuli nogometaši Bayerna