UVJERLJIVI

Pogledajte uvjerljivu pobjedu i golijadu Tottenhama

01.01.2017 u 17:13

U dvoboju 19. kola engleskog nogometnog prvenstva Tottenham je na gostovanju pobijedio Watford 4:1 i probio se na treće mjesto ljestvice...

Spursi su sjajno otvorili 2017. godinu i pitanje pobjednika riješili su već u prvom poluvremenu postigavši tri gola. Dva gola zabio je sjajni HarryKane (27, 33), a jednog Dele Alli (41).

Bila je to 100. Kaneova utakmica u elitnom razredu engleskog nogometa, a do sada je zabio 59 golova. Kane se tako po učinku izjednačio s legendarnim Thierryjem Henryjem, obojica su u prvih 100 premierligaških utakmica postigli po 59 golova. Pobjedu londonskog sastava potvrdio je Alli svojim drugim golom u 46. minuti susreta.

Do kraja dvoboja domaćin je uspio tek zabiti utješni gol, a strijelac je bio bivši igrač Tottenhama Younes Kaboul u sudačkoj nadoknadi.

Tottenham je četvrtom uzastopnom pobjedom i jedanaestom ove sezone skočio na treće mjesto ljestvice s 39 bodova, koliko ima i Manchester City na četvrtom mjestu, ali uz slabiju razliku pogodaka. Na vrhu su Chelsea (49) i Liverpool (43).

Kolo zatvaraju Arsenal i Crystal Palace, međutim, već u ponedjeljak je na rasporedu šest susreta 20. kola.