PREMIERSHIP

Kranjčar zabio u porazu; Kramarićeva skupa pogreška

31.01.2015 u 18:18

Bivši hrvatski nogometni reprezentativac Niko Kranjčar bio je strijelac za Queens Park Rangers u 23. kolu engleskog prvenstva, ali londonski je sastav izgubio na gostovanju kod Stoke Cityja sa 1-3 (1-2)

Kranjčar je u 36. minuti najbrže reagirao na jednu odbijenu loptu, te je s ruba peterca zatresao suparničku mrežu i tako smanjio zaostatak svoje momčadi na 2-1. Prethodno je Jonathan Walters golovima u 21. i 34. minuti doveo Stoke u prednost od 2-0, a isto je igrač svojim trećim golom postavio konačni rezultat u drugoj minuti sudačke nadoknade.

Kranjčar je igrao do 68. minute za QPR koji je ostao na pretposljednjem, 19. mjestu ljestvice sa 19 bodova, koliko ima i 18. Hull City, dok 17. Burnley, koji drži posljednje mjesto koje osigurava ostanak u Premier ligi ima bod više. Stoke je, pak, skočio na deveto mjesto sa 32 boda.

Andrej Kramarić igrao je do 62. minute za Leicester City koji je na gostovanju kod Manchester Uniteda izgubio sa 1-3 (0-3). United je utakmicu riješio u prvih 45 minuta golovima Van Perisea (27, nakon što je Kramarić izgubio loptu na sredini terena), Falcaa (32) i Morgana (44-ag), da bi počasni pogodak za "lisice" postigao Wasilewski (80). Leicester je i dalje posljednji na ljestvici sa 17 bodova, dok je United skočio na treće mjesto sa 43 boda, jednim više od četvrtog Southamptona koji će u nedjelju ugostiti Swansea City.

Dejan Lovren nije konkurirao za nastup u dresu Liverpoola koji je na svom Anfieldu nadigrao West Ham United sa 2-0 (0-0). Golove za "redse" postigli su Sterling (51) i Sturridge (80). Ovom pobjedom Liverpool je preskočio West Ham, sada je Liverpool sedmi sa 38 bodova, a West Ham osmi sa 36.

Ranije je Newcastle United kao gost svladao Hull City sa 3-0 (1-0). Strijelci za "svrake" bili su Cabella (40), Ameobi (50) i Gouffran (78). Bivši hrvatski reprezentativac Nikica Jelavić igrao je čitav susret za Hull koji je ostao u zoni ispadanja, na 18. mjestu sa 19 bodova, jednim manje od Sunderlanda i Burnleya, dok je Newcastle sada 11. sa 30 bodova.

U derbiju 23. kola Chelsea i Manchester City su na Stamford Bridgeu odigrali 1-1 (1-1), pa je tako Chelsea ostao na vrhu s pet bodova više od drugog Cityja.

Poveli su domaći golom Loica Remyja (41), a odmah potom poravnao je David Silva (45).