BAVARCI SE SPASILI

Bayern velikim preokretom pobjegao Borussiji na '+17'

01.11.2014 u 21:23

U velikom derbiju njemačkog prvenstva Bayern je na svom stadionu pobijedio Borussiju iz Dortmunda sa 2:1. No iako veliki favorit, Bayern se morao spašavati

Bayern je u odnosu na Borussiju imao čak 14 bodova prednosti te čak 15 mjesta bolju poziciju. Jer Bayern je vodeći, a Borussia samo mjesto iznad zone ispadanja.

Međutim, na Allianz-Areni ta se razlika u bodovima i plasmanu nije toliko osjetila. Tim prije što su gosti već od 31. minute imali vodstvo. Strijelac za Kloppovu momčad bio je Reus na asistenciju Aubameyanga.

Naravno, nakon primljenog gola Guardiola je od svojih igrača zatražio dodatni pritisak, ali rezultat se nije mijenjao sve do 72. minute, odnosno do trenutka kada je Lewandowski natrčao na loptu na rubu 16-erca i preciznim udarcem pogodio lijevi kut golmana Weidenfellera.

Bio je to poticaj domaćinima za završnicu, a onda su u 85. minuti - izborili penal, koji je u vodstvo odnosno konačnu pobjedu pretvorio Arjen Robben. I bijeg Bayerna na čak 17 bodova ispred Borussije.