MARTINA ŽELE NAJVEĆI

Čudesni norveški tinejdžer zabio dva gola; prvi je u stilu Messija!

20.10.2014 u 13:43

Norveški nogometaš Martin Ødegaard nedavno je postao priča dana kada je postao najmlađi nogometaš koji je zaigrao u europskim kvalifikacijama

Taj nastup očito mu je unio toliko potrebno samopouzdanje pa je 15-godišnji Ødegaard (za dva mjeseca proslavit će 16. rođendan), koji igra na poziciji ofenzivnog veznjaka, zabio dva gola u pobjedi svog Strømsgodseta protiv Lillestrøma 2:1

Posebno je lijep bio prvi gol u 21. minuti nakon što je krenuvši s centra igrališta u trku sličnom Leu Messiju ispremiješao protivničku obranu i plasirao loptu lijevom nogom u kut golmana Lillestrøma u maniri iskusnih igrača. Pravo remek djelo jer ipak je riječ o tinejdžeru…

Nakon tog lijepog gola zabio je još jedan u 41. minuti, nakon sjajno odigrane akcije i povratne lopte, te tako postao zvijezda dana. Inače, Ødegaard je debitirao u prvoj norveškoj ligi u travnju 2014. postavši tako najmlađi nogometaš u povijesti te lige sa službenim nastupom. Ubrzo nakon toga potpisao je ugovor za Strømsgodset, a u svibnju je zabio i prvi gol.

Već sada ovog tinejdžera love momčadi kao što su Manchester United, Liverpool i & Real Madrid, a njegovu klubu već sada trljaju ruke jer mu cijena raste velikom brzinom.