VELIKA MUKA BLUESA

Ivanović nadmudrio 'lisice' i vratio Chelsea na vrh

23.08.2014 u 18:21

Chelsea je u Londonu dočekao Leicester, a povratnici u Premiership su pokazali da su spremni za borbu s najboljima. Ipak, nakon odličnog otpora nisu uspjeli konkretizirati svoj trud

Premiership vikend remijem (0:0) su otvorili Aston Villa i Newcastle, a u najzanimljivijem dvoboju 'udarnog termina' Chelsea je svladao Leicester sa 2:0. 'Lisice' su sjajno odigrale prvo poluvrijeme i u svim segmentima parirali Mourinhovoj momčadi no nakon što nisu iskoristili prilike (Nugentu je dva puta fantastično obranio Curtois) stigla ih je kazna favoriziranog sastava.

Najbolji pojedinac susreta Branislav Ivanović na desnoj je strani u 63. minuti izbacio dvojicu čuvara jednim potezom i uposlio Diega Costu koji je pgodio svoj prvi gol na Stamford Bridgeu. Kada su tako slomili čvrst otpor gostiju 14 minuta kasnije Chelsea je potvrdio pobjedu i povratak na vrh ljestvice golom Edena Hazarda.

Jedina momčad osim Chelseaja koja ima šest bodova je Swansea. Sjajni Velšani su nakon trijumfa na Old Traffordu kod Uniteda svladali i Burnley na svom travnjaku. Gol odluke bio je djelo Nathana Dyera u 23. minuti.