ARSENAL UVJERLJIV

Duduova asistencija u pobjedi nad Portsmouthom

22.08.2009 u 17:40

U hrvatskom dvoboju 3. kola Premeirshipa, više razloga za slavlje imao je Eduardo da Silva. Njegov Arsenal pobijedio je Portsmouth Nike Kranjčara sa 4:1. Dudu se nije upisao u strijelce, ali je imao odličnu asistenciju za vodstvo Arsenala

Eduardo da Silva i njegov Arsenal nastavili su pobjedničku seriju. Nakon visoke pobjede u prvom kolu Premeirshipa te uspjeha u pretkolu Lige prvaka protiv Celtica, 'topnici' su danas na svom Emiratesu odigrali lepršavo i efikasno te sa 4:1 porazili Portsmouh našeg Nike Kranjčara.

Eduardo da Silva dobio je prigodu od prve minute, a izvrsnu igru i povratak u staru formu potvrdio je asistencijom u 18. minuti za Diabyjev pogodak. Dudu je zaobišao protivnika te poslao preciznu povratnu loptu za Diabyja kojem nije bilo teško s desetak metara pogoditi za 1:0. Isti igrač povećao je u 21. minuti na 2:0.

Portsmoutha do tog gola gotovo da nije ni bilo. Tek tada uspjeli su gosti s juga Engleske osloboditi se pritiska, a samim time i stići pred gol domaćina. Tračak nade da bi nakon 51. godine bez pobjede nad Arsenalom u Londonu mogli do pozitivnog rezultata stigao je u 37. minuti kada je Kaboul jedno ubacivanje uspio glavom, pokraj Almunije, skrenuti u mrežu. Drugi hrvatski reprezentativac koji je zaigrao u ovom dvoboju, Niko Kranjčar, bio je solidan, ali više od toga nije mogao.
Početkom drugog dijela, Gallas je riješio sve dvojbe oko pobjednika. Francuz je iskoristio nespretnost gostujuće obrane te pokraj vratara Jamesa i dvaju braniča Portsmoutha prvi doći do lopte i gurnuti je u mrežu. Nakon tog gola u prigodi je bio i naš Eduardo, no sreća mu se nije osmjehnula.

U 68. Ramsey je pogodio za 4:1, a tri minute kasnije trener Wenger izvršio dvostruku izmjenu. Izašao je Dudu, a umjesto njega na teren je ušao Bendtner. Ovom pobjedom Arsenal će ostati u vrhu, dok su pred Portsmouthom teški dani jer u tri kola ima isto toliko poraza.

Aktualni prvak Manchester United u prvom poluvremenu se mučio na gostovanju protiv Wigana, no u nastavku utakmice "Crveni vragovi" au zabili pet pogodaka. Strijelci su bili Wayne Rooney (56, 65), Dmitar Berbatov (58), Michael Owen (85) i Nani (90).

Pobjedu je upisao i Manchester City protiv Wolverhampton Wanderersa (1:0). Pogodak odluke postigao je bivši napadač Arsenala Emmanuel Adebayor u 17. minuti.

Sunderland je pobijedio Blackburn 2:1, a za gostujući sastav je nastupio Nikola Kalinić. Bivši napadač Hajduka je ušao u igru u 14. minuti umjesto Franca Di Santa koji se ozlijedio i tijekom susreta je imao dvije prilike.