TEŠKO DO LIGE PRVAKA

'Spursima' nova pljuska - domaći poraz od Norwicha

09.04.2012 u 18:05

Ako su se igrači Tottenhama i nadali da bi sljedeće sezone mogli igrati u Ligi prvaka, onda su od danas odustali od te ideje. Naime, nakon remija sa Sunderlandom u subotu, danas u na svom stadionu poraženi od Norwicha

gusnuti raspored htio je da Tottenham nakon samo dva dana opet igra prvenstvenu utakmicu, a to se za momčad harryja Redknappa pokazalo preteškim zadatkom. Naime, u 33. kolu 'spursi' su na svom stadionu poraženi od Norwicha, i sada za trećim Arsenalom, kojii ima i utakmicu manje, zaostaju dva boda.

Prvi su u vodstvo došli gosti, a strijelac za 0:1 bio je Pilkington u 13. minuti nakon pogreške domaće obrane. Spursi su krenuli mnogo odlučnije prema Ruddyjevim vratima i u 33. minuti izjednačili na 1:1 pogotkom Defoea i to nakon što je Norwich tražio kazneni udarac zbog Kingova povlačenja za majicu Holta. Sudac nije ništa pokazao, a u kontri je Defoe lijepo zabio nakon Livermoreova proigravanja.

Norwich je imao dobru priliku ponovo povesti, ali je Johnson pucao preko vratnice. Kasnije je sudac još jednom zakinuo goste za kazneni udarac, kada je Adebayor rukama povukao Wilbrahama. Bale je imao odličnu prigodu zatresti mrežu Norwicha, ali je pogodio vratnicu. Nedugo zatim, u 66. minuti, Bennett je zabio sjajan gol za vodstvo gostiju od 2:1. U solo akciji, sjurio se desnom stranom i zakucao u suprotni kut Friedelovih vratiju. Luka Modrić odigrao je cijelu utakmicu, dok je za to vrijeme Niko Kranjčar sjedio na klupi.

Everton je kod kuće svladao Sunderland sa 4:0, a u sastavu domaćih nije bilo našeg Nikice Jelavića. Trener Moyes odmara hrvatskog reprezentativca za utakmice koje slijede. Newcastle je kod kuće pobijedio Bolton sa 2:0, a u gostujućem sastavu Klasnić je u igru ušao u 82. minuti. Strijelci za 'svrake' bili su Ben Arfa i Cissé