GOSTI PRAZNIH RUKU

Bodovi Šibeniku i Osijeku, podrška generalima

16.04.2011 u 18:01

U subotu su dvije utakmice 25. kola hrvatskog nogometnog prvenstva bile na rasporedu 16 sati. Pobjede su upisali Šibenik i Osijek

U subotnjim susretima koji su odigrani u prvom terminu do slavlja su stigle domaće momčadi.

Na Šubićevcu, u okršaju u kojem su bodovi za ostanak bili potrebni i Šibeniku i Zadru, uspješnija je bila družina koju vodi Vjekoslav Lokica sa 2:0.

Pred oko tisuću gledatelja prvi gol za domaćina je zabio Alispahić iz daljine u rašlje nemoćnog Ježine, a priču je zaključio Krišto u 80. minuti.

Igrači obje momčadi, kao i njihovi navijači, dali su podršku osuđenim hrvatskim generalima Anti Gotovini i Mladenu Markaču s transparentima i majicama na kojima je bio lik Gotovine.

U drugoj utakmici, koja je počela u 16 sati, sva tri boda su uzeli Osječani protiv Splita (1:0).

U Gradskom vrtu se okupilo oko dvije tisuće duša, a jedini pogodak bilo je djelo Srđana Vidakovića iz 53. minute.

Gosti su imali više od igre, bolje prilike, ali nisu znali kako ugurati loptu u mrežu.

I na ovoj utakmici s tribina je Kohorta odaslala poruku potpore osuđenim generalima.