PREMIERSHIP - 30. KOLO

ManU minimalno, novi kiks Arsenala

19.03.2011 u 18:27

U susretu 30. kola engleskog nogometnog prvenstva Manchester United je pobijedio Bolton 1:0, dok je prvi pratitelj 'crvenih vragova', Arsenal na gostovanju kod West Bromwich Albiona odigrao 2:2

Pobjednički gol za United zabio je Dimitar Berbatov u 88. minuti utakmice. Domaćin je do bodova došao s igračem manje nakon što je u 76. minuti isključen Jonathan Evans. U gostujućim redovima Ivan Klasnić je odigrao posljednje dvije minute.

Asrenal je na stadionu Hawthorns gubio 0:2, no ipak je iščupao bod. Strijelci za WBA bili su Steven Reid (3) i Peter Odemwingie (58), dok su golove za 'topnike' zabili Andrej Aršavin (70) i Robin Van Persie (78)

Blackburn je odigrao 2:2 protiv Blackpoola, a Nikola Kalinić nije nastupio za domaćine.

U ranije odigranom susretu Tottenham i West Ham su na White Hart Laneu odigrali bez pogodaka. 'Spursi' su bili apsolutno bolji. Uputili su 31 udarac prema vratima Roberta Greena, dva puta su uzdrmali i okvir gola, no nisu uspjeli zatresti suparničku mrežu. Luka Modrić je odigrao cijeli susret, dok je Vedran Ćorluka igrao do 78. minute kada je umjesto njega u igru ušao Alan Hutton. Niko Kranjčar i Stipe Pletikosa su utakmicu gledali s klupe za pričuve.

Na ljestvici vodi Manchester United sa 63 bodova, Arsenal ima pet bodova manje, ali i utakmicu manje, dok je na trećem mjestu Manchester City sa 53 boda. Chelsea je četvrti sa 51 bodom.

REZULTATI:
Aston Villa - Wolverhampton 0:1 (Jarvis 38)
Blackburn - Blackpool 2:2 (Samba 49, Hoilett 90+3 / Adam 25-11m,29)
Manchester United - Bolton 1:0 (Berbatov 88)
Stoke - Newcastle United 4:0 (Walters 29, Pennant 46, Higginbotham 49, Fuller 90+3)
Tottenham - West Ham United 0:0
WBA - Arsenal 2:2 (Reid 3, Odemwingie 58 / Aršavin 70, Van Persie 78)
Wigan - Birmingham City 2:1 (Cleverley 25, Figueroa 90+2 / Ridgewell 6)