A SADA NA PARTIZAN

Cibona se revanširala Olimpiji i ušla u finale

23.04.2010 u 22:20

Nakon dva ovosezonska poraza od Olimpije, ali i premijernog nastupa u Areni, 'cibosi' su imali zadatak protiv ljubljanske momčadi izboriti finale. Nakon neizvjesne utakmice 'vukovi' su sa 78:73 (26:18; 22:26; 18:8; 12:19) ipak slavili i izborili nedjeljno finale protiv Partizana

Zagrebačka Arena u nedjelju će imati prigodu vidjeti reprizu prošlogodišnjeg finala iz beogradske Arene. Nadamo se samo s drugačijim rezultatskim svršetkom, jer lani su slavili košarkaši Partizana.

Cibona je u dvoboj s Olimpijom, protiv koje su izgubili obje ovosezonske utakmice, ušla pod pritiskom pobjede, ali i uspješne premijere u novoj dvorani, pred 10-tak tisuća svojih nvaijača. No, kako je Tomas pogodio tricu, stekao se dojam da će to biti lagana utakmica.

Međutim, iako je Cibona u devetoj minuti mala 'plus 12' (24:12), u drugoj četvrtini tricama Klobučara i Ožbolta Olimpija je stigla na 'minus tri' (33:36), što je značilo novu jurnjavu po parketu, a u takvoj igri 'vukovi' su se gubili pa su gosti stigli i do prvog vodstva (43:42).

U Ciboninim redovima najraspoloženiji je bio Amerikanac Jamont Gordon koji je bio važna prevaga na parketu te je uspio do kraja u sljedećih deset minuta vratiti prednost svojoj momčadi. Takav je bio i u trećoj četvrtini, a pridružili su mu se Bogdanović, Vukšić  i Andrić te je prednost uoči posljendje četvrtine opet bila dvoznamenkasta (plus 14).

Olimpija, koja je u gotovo identičnoj financijskoj situaciji kao i Cibona, pokazala je jednaku dozu inata te se unatoč velikom zaostatku nije predala. Ožbolt i Kikowski vodili su suigrače do novog povratka u utakmicu (69:71), ali Vukušić i Gordon ipak nisu dopustili potpuni preokret.

Amerikanac Gordon je dvoboj završio sa 23 koša i 7 skokova, Vukušić je dodao 14, dok je Marko Tomas dao 12. Kod Ljubljančana je najviše zabio Jaka Klobučar (19), Vlado Ilijevski je dodao 14, a Sašo Ožbolt 12 poena.

Tako je Cibona uspjela na kraju slaviti sa 78:73 (26:18; 22:26; 18:8; 12:19) i izboriti nedjeljno finale koje će se igrati u 17.15 sati, a suparnik 'vukovima' bit će Partizan. Cibona lovi svoj prvi naslov, a Partizan četvrti.