50 KOŠEVA

Lončar i Popović rasturili CSKA

17.01.2010 u 22:25

Hrvatski košarkaški reprezentativci koji kruh zarađuju u Unicsu iz Kazana, Marko Popović i Krešo Lončar, bili su vodeći pojedinci u ruskom derbiju u kojemu je iznenađujuće u Moskvi pao CSKA

Premda nisu imali punu minutažu hrvatski su košarkaši gotovo sami CSKA-u nanijeli prvi poraz u ruskoj ligi ove sezone. I to u gostima. Ukupno su igrali 53 minute što im je bilo dovoljno da u konačan rezultat 94:88 upišu čak 50 koševa.

Lončar je osim 26 koševa upisao i po dva skoka i dodavanja, dok je Popović uz 24 (pet trica) ostvario i tri skoka i jedno dodavanje. Najvažniji dio njihove statistike bila su slobodna bacanja. Ukupno su pogodili 19 od 20, a kada se utakmica lomila upravo su oni (s naglaskom na Popovića) imali ključne lopte u rukama.

Marko je u posljednjoj minuti pogodio pet od šesta penala, a Lončar dva od dva i tako CSKA nije dobio pravu priliku za preokret. Osim Hrvata, sjajan je u Unicsu bio i Hrjapa koji je postigao 16 koševa, ali i dodao impresivnih 16 koševa i osam dodavanja.

U redovima poraženih Zoran Planinić je za 22 minute ubacio sedam koševa, jednom skočio i četiri puta dodao.